Tunel nie będzie więcej zalewany

Region

Na przejęcie przez gminę przepompowni należącej do PKP wraz z kanalizacją deszczową tunelu zgodziła się rada miejska podczas sesji 4 marca. Dzięki temu samorząd będzie mógł wyremontować system odprowadzania wody deszczowej z tunelu.

Obecnie kanalizacja jest tak zamulona, że tunel jest zalewany przy byle deszczu. Muł zalega także w zbiorniku retencyjnym pod przepompownią. Gmina nie może wydać na odmulanie ani złotówki, bo nie jest ich właścicielem. Uchwała rady w sprawie przejęcia przepompowni i kanalizacji upoważnia burmistrza do zawarcia stosownej umowy z PKP. – Chcemy załatwić to jeszcze w marcu – mówi burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński. Gmina przystąpi do odmulania kanalizacji natychmiast po jej przejęciu od PKP. – Już samo odmulenie spowoduje, że pompy zaczną pracować z pełną wydajnością, a tunel nie powinien być zalewany przy każdym deszczu – mówi Arkadiusz Kosiński. – Jednak podczas letnich nawałnic może jeszcze dochodzić do zalań – zastrzega.

Na odmulanie gmina przeznaczy 15 tys. zł.W następnej kolejności trzeba będzie zbudować nowe przyłącze energetyczne do przepompowni. Pompy mają zostać wymienione na w pełni zautomatyzowane (obecnie są włączane ręcznie i robi to dojeżdżający z Warszawy pracownik PKP). Kolejny etap to budowa kanalizacji , która odprowadzi wodę z przepompowni do zbiornika retencyjnego przy ul. Sochaczewskiej (aktualnie woda na odcinku wzdłuż torów płynie rowem). Koszt całej inwestycji ma wynieść ok. 200 tys. zł, a prace potrwają ok. półtora roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.