Tunel na Działkowej otwarty

Pruszków

Bez przecinania wstęgi i wielkich fanfar udostępniono kierowcom tunel w ciągu ul. Działkowej. Nieoficjalne zapowiedzi, że mieszkańcy Pruszkowa już 11 października będą mogli korzystać z nowej przeprawy potwierdziły się.

Jeszcze przed 8.00 rano wjazd do tunelu pod torami PKP w ciągu ul. Działkowej blokowały betonowe zapory. Tymczasem kilkanaście minut po godzinie 13.00 kolejarze poinformowali, że przeprawa jest już dostępna dla kierowców.

– Nowy 250–metrowy tunel drogowy pod torami w Pruszkowie to ważna inwestycja dla miasta i regionu. To jedno z bezkolizyjnych skrzyżowań, które powstają w obszarze aglomeracji warszawskiej, a także są realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego na terenie całego kraju – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Jednak udostępnienie tunelu kierowcom nie oznacza końca prac. – Prace wykończeniowe potrwają do listopada. Montowane są informacja pasażerska oraz monitoring. Pozyskiwane są zgodny na użytkowanie wind – podkreślają kolejarze.

Warto również przypomnieć, że tunel to nie jedyna inwestycja PKP PLK w naszym regionie. Od września zeszłego roku pociągi podmiejskie wróciły na zmodernizowane tory między Grodziskiem Mazowieckim a stacją Warszaw Włochy. Choć wielu podróżnych uważało, że znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby utrzymanie komunikacji zastępczej do momentu zakończenia prac na torowisku.

– W marcu udostępnione zostały przejścia podziemne we Włochach, Ursusie, Piastowie, Brwinowie, a następnie w Parzniewie, Pruszkowie i Milanówku – podkreślają kolejarze.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 42

42 odpowiedzi na “Tunel na Działkowej otwarty”

 1. Irk pisze:

  Fajna inwestycja ułatwiająca poruszanie się po Pruszkowie podobnie jak Miry Ziemińskiej i rondo Plantowa/Powstańców.
  Wielkie słowa uznania dla osób które pilotowały te inwestycje. Po prostu.

 2. Lucek pisze:

  Dziekujemy Panom Sipierom. Ojciec i syn dobrze współpracują i pojawiają się inwestycje niezbędne w Pruszkowie. Macie mój głos

  • Nie bądź naiwny pisze:

   Oligarchia (gr. ὀλιγαρχία „panowanie nielicznych”, od wyrazów ὀλίγος oligos „nieliczny” + ἀρχή arche „władza”) – forma rządów, polegająca na sprawowaniu władzy przez niewielką grupę ludzi. Najczęściej ludzie ci wywodzili się z arystokracji lub bogatych rodzin.

   Najogólniej rzecz ujmując, oligarchia to rządy mogące upodabniać się do dyktatorskich, które cechują się przywłaszczeniem suwerennej roli w państwie przez dość wąską grupę, np. wyodrębnioną ze starszyzny rodowej lub elit majątkowych. Grupa rządząca jest zamknięta i wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie oraz realna władza jest sprawowana przez jej członków. Nawet jeśli w obrębie elity władzy toczy się mniej lub bardziej zakulisowa walka o władzę, to oligarchia na zewnątrz występuje zdecydowanie jednolitym frontem, starając się nie dopuścić do władzy innych grup społecznych

 3. Adamo pisze:

  dziś t.j 15 -ego w dalszym ciągu stoją znaki objazdu i zakazu. Kto zapomniał o ich usunięciu .!!!

 4. toja pisze:

  Nie wszystkich wybory mobilizują, weźmy Brwinów przejazd pod „znanym” tunelem miał być po dwóch tygodniach, za chwilę będą dwa miesiące a roboty końca nie widać. Mało tego budowa ronda na skrzyżowaniu Piłsudskiego i AK też nie napawa optymizmem. Jestem po południu bardzo wkurzona całą sytuacją. Wiem że będzie lepiej później ale nie na widzę kłamstwa i byle jakiego tłumaczenia powodu opóźnień…..

 5. 321 pisze:

  jakiś strasznie wąski ten tunel, trzeba było zrobić po dwa pasy. Zaraz się zakorkuje i dupa

 6. Michał pisze:

  A co z dojazdem do ATUTU się pytam?????

 7. Wyb. pisze:

  No właśnie, jadę dzisiaj, patrzę i oczom nie wierzę. Nie będę robić kampanii i nie napiszę, którego pana to zasługa. Ten, kto się onteresuje, wie doskonale. Tak samo jak nowy gmach LO Zana czy parę innych rzeczy. Ja pamiętam, że Zana chciano wykurzyć i wpuścić developera… Są tacy, którzy pamiętają, kto był wśród ludzi, którzy ocalili Zana. Ma Pan mój głos

 8. Nie hejtujcie mnie :) pisze:

  Róbta, co chceta, ale ja zagłosuję na Sipierę. Światła na skrzyżowaniu Brzozowej z 719, światła na Promyka i Powstańców (droga dzieci do szkoły) i teraz ten tunel. Pamiętam, jak o niego walczył. Gdyby nie nakręcił śruby, tunelu do tej pory by nie było, bo nasi pletli kocopały, że przejazd koło Parzniewa wystarczy…Nikogo nie namawiam, żeby głosował, jak ja, szanuję inne wybory ludzi.. Szkoda mi tylko, że ten gość jest w PiS-ie…

 9. . pisze:

  tylko patrzeć ja sie zawali pod torami

 10. wiki pisze:

  Nareszcie ..ile my tu paliwa puściliśmy z dymem stojąc w korku od budowlanki do ronda chcąc wpaść na lody do włocha 30min niewyjęte ..teraz 5min starczy

 11. Mak pisze:

  Rozumiem, że żeby skończyć inwestycje już w rok po terminie potrzebne są wybory. Może powinniśmy urządzać je częściej? Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia i dokończenia w okolicy.

 12. Aaaa pisze:

  Zapraszam włodarzy do obejrzenia przejść podziemnych i peronów niedokończonych które otwarto wołają o pomstę .

 13. ktoś pisze:

  Wszystko fajnie, tylko, że teraz pewnie zamkną wiadukt, bo czas na jego remont.

 14. Anonim pisze:

  Jeśli zagłosujemy na Sipierę Pruszków dużo osiągnie.

  • yaro pisze:

   porąbany jesteś

  • samotny wilk pisze:

   Dlaczego nie? Jeżeli pan Sipiera ma takie możliwości, to głosuję na niego.

  • Głos pisze:

   Gdyby pruszkowiacy byli mądrzy to by tak zagłosowali bez względu na sympatie polityczne… Mnie gów**** obchodzi kto z jakiej jest frakcji, jeżeli to ma pomóc mojemu miastu oczywiste jest że głosuję za tym który ma lepsze koneksje… Za młodym stoi jego mocno poukładany ojciec, który zrobi wszystko żeby młody się utrzymał (czyt. Pruszków może tylko na tym skorzystać) Ale do tego potrzeba mądrych wyborców a nie bandy oszołomów uważających się za jaśnie oświeconych…

 15. po ko pisze:

  brawo Platforma Obywatelska

 16. anonim pisze:

  Dźizass, nareszcie…

 17. Anonim pisze:

  kyrje elejsum, tunel

 18. och pisze:

  sory ze pytam, ale po co w tunelu windy i informacja dla pasazerow?

 19. Sęk pisze:

  Windy pewnie tak długo będą uzyskiwały zgodę na użytkowanie jak w Piastowie, niedługo minie rok jak one cieszą oko ale nadal nie funkcjonują , to porażka niwelująca całą radość z oddanego tunelu.

 20. pijo pisze:

  Tak, na Sipiere, za kase unijna zbudowali i sie nie brzydzą jej? A nie brzydza sie tez ze do unii wprowadzilo nas SLD i PO, a nie PIS ktory chce wyjsc z unii?

 21. Anonim pisze:

  Dźizas, nareszcie…

 22. op pisze:

  zachowanie żenujące

 23. Brwinowianin pisze:

  no dobrze, a co z ul.Działkową, dlaczego nie została napawiona przy okazji ?!
  To teraz z równego asfaltu w tunelu raptem wpadamy w dziurawą ul.Działkową ?!!!!!!!!

 24. Kozerki pisze:

  Szkoda tylko przejazdu w Kozerkach. Władze Grodziska oddały temat bez walki i rezultatów.

 25. Leoś pisze:

  Ide głosować na ministra Siperę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły