Tu na razie jest klepisko…

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i pasażerowie, którzy na stację PKP docierają od strony ul. Sienkiewicza już jakiś czas temu okrzyknęli to miejsce klepiskiem. Chodzi o nieutwardzone dojście do tunelu dla pieszych. Kiedy w końcu zapanuje tam porządek?

W centrum Pruszkowa mamy odnowiony dworzec, otwarty po długich miesiącach zamknięcia tunel łączący obie strony miasta i umożliwiający dostanie się na perony. To wielomilionowe inwestycje, które mają zwiększać wygodę i komfort podróżnych.

Tymczasem wystarczą niewielkie nawet opady śniegu czy deszczu, a na stację nie da się dostać bez brodzenia w błocie. Jedyne dojście do podziemnego przejścia od strony ul. Sienkiewicza to nieutwardzony i nieuporządkowany kawałek gołej ziemi. Trochę wilgoci i zmienia się w wielką błotną kałużę…

Pytanie co z tym „fantem” zamierza zrobić PKP PLK, które odpowiada za remont tunelu oraz samej stacji zadaliśmy kolejarzom na początku lutego. Po długim oczekiwaniu na odpowiedź w końcu otrzymaliśmy lakoniczne zapewnienie, że teren między ul. Sienkiewicza a wejściem do tunelu zostanie utwardzony. – Aktualnie trwają ustalenia dotyczące odbudowy chodnika przy dworcu Pruszkowie. Zarówno nam, jak i zarządcy dworca zależy na najszybszym odremontowaniu fragmentu chodnika. Doprecyzowujemy sposób i termin odbudowy dojścia – zapewnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Tu na razie jest klepisko…”

 1. Emeryt z Gąsina pisze:

  Zrobią i będzie na 50 lat. Zrobili dworzec, uruchomili system informacji pasażerskiej. Zamiast pisać głupoty zabierzcie się za zbieranie śmieci i małpek z okolicy dworca.

 2. Gosc pisze:

  Czyli, gdyby nikt nie zapytał o to klepisko to tak by zostało. Faktycznie PKP działa jak na wschodzie.

 3. ObserwatorSzczegółów pisze:

  To wygląda jak sracz w Doniecku, jak ktos napisał poniżej :):) ! Nigdy nie byłem, ale kałuże na ulicach i chodniakch to coć czego nie zobaczycie w krajach cywilizowanych…a my, ciągle jesteśmy o 100 lat do tyłu za zachodem.

  • Przypadkowy przechodzeń pisze:

   Sracz nie sracz ważne, że Rysio Czarnecki był na otwarciu, a PiS mógł wstawić fotki na fejsbuczka 🙂

 4. GOŚĆ pisze:

  Jakimż trzeba być debiletm, żeby w najlepszej lokalizacji w mieście na Kraszewskiego w miejsce urzędu miejskiego budować mieszkania socjalne TBS. mAKUCH out!!!!!!!!!!!!!!

  • Miś pisze:

   Dlaczego debilem? Mieszkania publiczne często dostają sami swoi. A więc? Im droższy jest plac tym lepsza lokalizacja? Koniaczek?

 5. Jacek pisze:

  Ten budynek ma już pęknięcia. Zaczyna się powoli sypać. Zobaczcie sami, na zewnątrz są już popękane ściany na tym nowym tynku. Okolica wygląda jak sracz w Doniecku.

 6. Kolejarz pisze:

  Marudzenie. Kiedy deszcz pada to się gumiaki zakłada i nie ma problemu- wszędzie można dojść. Trzeba szukać rozwiązań, a nie problemów.

 7. paca pisze:

  Jeszcze niejedna wstęga przecięta będzie na tym dworcu, niejeden event i dziesiątki fotek zasłużonego grona. Chwała naszym dobroczyńcom.

 8. Mak pisze:

  Poczta, kolej, publiczna służba zdrowia. Wszystkim im właśnie o to chodzi, żeby nikt nie korzystał z usług, nie przyłaził i nie marudził. Dotacja z budżetu i tak będzie, a kłopotów tylko mniej.

 9. Anonim pisze:

  Teraz należy ogłosić konkurs na wykonanie chodnika i poczekać kilka miesięcy.

 10. Anonim pisze:

  przy tak dużym remoncie, nie zlecić w opracowanej dokumentacji dojścia do tunelu prowadzącego na perony, to trzeba mieć kolejarskie poczucie chumoru.

  • Anonim pisze:

   To nie poczucie humoru. To jest totalny brak kompetencji tej ekipy.

  • Dr.Huckenbush pisze:

   Dokładnie to samo miałem napisać. O co chodzi? Czy naprawdę nie było można tego zrobić, przy wieloletnim remoncie linii 447? A tak przy okazji, kiedy wreszcie zostaną łaskawie uruchomione niebieskie wyświetlacze informacyjne, na linii 447?

 11. Anonim pisze:

  Teraz należy ogłosić przetarg.
  To następne kilka miesięcy.

 12. Gość Niedzielny pisze:

  taaa projekt wstępny, rozpoznanie, przetarg w trzech etapach…. w celu wyłożenia 20 mkw kostki. Dramat.

 13. mosiek pisze:

  Przydałaby sie aktualna godziana wyświetlana na testowanych wyświetlaczach na przystanku Pruszków.

 14. Jarosław pisze:

  Te państwo jest tektury widzicie co pis zrobił? Dno dna nie potrafią zrobić czegokolwiek w maju nie głosujemy na dudę

  • Wilku Starszy pisze:

   Racja, niech zarządzajo różowi, donaldy i inni kodziarze alimenciarze. Zajmo się udzielaniem praw dla giejow, adopcja dla nich i innych wazkich tematów…

 15. Radek pisze:

  ….ale bedzie San Francisco !!! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły