Trzy miesiące aresztu za rozbój

Region

Dwoje młodocianych sprawców rozboju zatrzymano w wyniku współpracy grodziskich i pruszkowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Grodzisku Maz. Na jednej z ulic młody chłopak wraz ze swoją koleżanką zaczepił przypadkowego przechodnia. Używając siły fizycznej, zabrał poszkodowanemu telefon komórkowy o wartości ok. 1 tys. zł. Następnie oboje napastnicy uciekli. Zdarzenie widziało kilku świadków.

To właśnie jeden z nich rozpoznał napastników jadących kolejką WKD. Natychmiast poinformował policję. Pruszkowscy funkcjonariusze zatrzymali napastnika i jego koleżankę. To 18-letni Kamil N. i 19-letnia Karolina S. Podczas przesłuchania przez grodziskich policjantów Kamil N. przyznał się do tego, że przy użyciu siły zabrał telefon nieznajomemu mężczyźnie. Wyjaśnił, że Karolina S. tylko się przyglądała. Powiedział, że telefon oddał na przechowanie Arturowi B. Policjanci natychmiast udali się do wskazanej osoby i odzyskali skradziony telefon. Artur B. został również zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut paserstwa. Za dokonanie rozboju Kamilowi N. grozi do 12 lat więzienia. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.