Trzy zagubione kacze rodziny otrzymały pomoc

Grodzisk Maz.

W minionym tygodniu strażnicy miejscy z Grodziska Maz. aż trzykrotnie ratowali życie zagubionym kaczym rodzinom. Wszystkie maluchy wraz z ich matkami trafiły w bezpieczne miejsca.

Kilka dni temu pisaliśmy o uratowanych kaczuchach w Milanówku. Jak widać, nie tylko tam dochodzi do takich sytuacji. Również w Grodzisku Maz. nie brakuje kaczych rodzin, które gubią się w gąszczu miejskich zabudowań. Na szczęście ludzie nie są obojętni na ich los. Gdy zauważymy jakiekolwiek zwierzę w opałach, powinniśmy powiadomić o tym straż miejską – 986. Załoga „Ekopatrolu” pomaga w takich przypadkach, a przede wszystkim przeszkoleni strażnicy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Pierwsza z kaczych rodzin zabłąkała się w rejonie ul. Okrężnej w Grodzisku. Strażnicy bezpiecznie przetransportowali zwierzęta w rejon Stawów Walczewskiego. Dwa dni później funkcjonariusze „Ekopatrolu” interweniowali przy Zespole Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego. Tym razem kaczki przewieziono na Stawy Goliana. Ostatni przypadek dotyczył kaczej rodziny, która zagubiła się w zbiorniku przeciwpożarowym nieopodal marketu Netto przy ul. Matejki. Stąd również trafiły na Stawy Goliana.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Trzy zagubione kacze rodziny otrzymały pomoc”

 1. Jad to nie jod pisze:

  Pamiętajmy, że kaczki choć pięknie prezentują się na talerzu, przesiąknięte jadem mogą nieźle zaszkodzić.

 2. jot pisze:

  słodziaki z tych strażników 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły