Trzy kolejne „komunałki” do remontu

Piastów

Piastowski urząd ogłosił trzy kolejne przetargi na remonty budynków komunalnych. Zmiany czekają nieruchomości mieszczące się przy ul. Moniuszki 8, Leśmiana 3 oraz Tuwima 4.

W połowie maja informowaliśmy o tym, że w Piastowie planowane są remonty dwóch budynków komunalnych, przy ul. Gęsickiego 3 i Bohaterów Wolności 26. Czas na kolejne nieruchomości. Sukcesywnie ogłaszane przetargi to efekt tego, że gmina otrzymała spore dofinansowanie na odnowę tkanki mieszkaniowej. W ubiegłym roku podpisano umowę na blisko 6,3 mln zł dotacji. 5,2 pochodzi ze środków europejskich, zaś 1,1 mln zł z budżetu państwa.

W budynku przy ul. Tuwima 4 planowane jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, remont schodów piwnicy, remont klatki schodowej, wymiana instalacji zimnej wody, instalacji elektrycznej w budynków oraz inne prace remontowe.

Nieruchomość znajdująca się przy ul. Leśmiana 3 zyska nowe docieplenie fundamentów, ścian zewnętrznych piwnic, stropu poddasza i docieplenie dachu. Oprócz tego wymienione zostaną drzwi wejściowe i w piwnicy, jak również okna w całym budynku. Inne poboczne prace to m.in. adaptacja istniejącego pomieszczenia technicznego na wspólne dla przyłącza wody i kotłowni, pogłębienie i wykonanie posadzki w piwnicach czy odnowienie kominów.

Natomiast „komunałek” przy ul. Moniuszki 8 zyska nową instalację centralnego ogrzewania, docieplenie fundamentów i ścian, drzwi wejściowe do budynki i do piwnicy. Odnowione zostaną schody wejściowe, piwnice będą pogłębione, a dach wyremontowany.

Budynki przy Moniuszki i Leśmiana mają być gotowe do końca listopada 2020 r., natomiast ten przy Tuwima do końca czerwca 2020 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Trzy kolejne „komunałki” do remontu”

 1. ola pisze:

  nasze kamienice, wasze ulice ………. hasło naczelne gminy Nasz Piastów

 2. Prezes pisze:

  Dobrze ze coś wreszcie robią. Bo przez wiele w zbk trwał letarg.

 3. hgw pisze:

  Fajnie, ktoś o trudnej sytuacji sobie skorzysta.

 4. Coś.tu.śmierdzi pisze:

  Głównym celem projektu jest poprawna sprawności energetycznej budynków o co najmniej 25% Jakim cudem uda się ten cel osiągnąć na Tuwima skoro rok temu budynek przeszedł kapitalny remont łącznie z termomodernizacją .Wymienione w artykule prace zakladane przy remoncie tego budynku w żaden sposób nie wpływają na poprawę jego sprawności energetycznej nawet w ułamku procenta

 5. Anonim pisze:

  patologia + , fikcja i burdel na kółkach w którym żadna burdelmama nie panuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły