Trzecie spotkanie w sprawie studium

Pruszków

To już kolejne z cyklu spotkań związanych z konsultacjami nowego projektu Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa. Tym razem pruszkowscy włodarze zapraszają na spotkanie mieszkańców Żbikowa.

Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego to jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych miasta. To właśnie w studium wpisuje się tereny pod szkoły, parkingi czy parki. Później na podstawie tego dokumentu tworzy się Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, które precyzują zapisy zawarte w studium. 

Pruszków taki dokument już ma. Studium zostało uchwalone w 2000 roku. Jednak przyszła pora na jego uaktualnienie. Zazwyczaj robi się to co 15-20 lat. Jednak nim radni uchwalą projekt nowego studium, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z mieszańcami W tym celu organizowane są spotkania. Najbliższe odbędzie się 7 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej o godz. 18.00. W trakcie spotkania będzie można składać wnioski do projektu studium. Wnioski można składać również w urzędzie do 12 lutego.

 

W wydaniu Gazety WPR 439 (2 lutego) pojawiła się omyłkowa informacja, że 7 lutego spotkanie na temat Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego odbędzie w Szkole Podstawowej nr 2w Pruszkowie. Spotkanie w SP nr 2 odbędzie się 7 marca. Za pomyłkę przepraszamy. 

Nowy projekt studium jest dostępny tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.