Trzecie podejście skuteczne

Brwinów

Brwinowscy urzędnicy musieli wykazać się cierpliwością. Dopiero w trzecim postępowaniu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę przebudowy ul. Armii Krajowej.

Modernizacją drogi na odcinku od ul. Zgoda do ul. Powstańców Warszawy urząd planował zająć się w ubiegłym roku. Wtedy na przeszkodzie stanęły względy finansowe. Włodarze gminy zdecydowali, że modernizacja Armii Krajowej w Brwinowie może poczekać. W styczniu br. podjęto kolejną próbę znalezienia wykonawcy, jednak okazała się ona nieskuteczna. – Jesienią zeszłego roku po raz kolejny podjęliśmy niepopularną decyzję odnośnie opóźnienia przebudowy ul. Armii Krajowej o kilka miesięcy, wierząc, że wiosną uda się korzystniej rozstrzygnąć przetarg. Okazało się, że nie zawiodło nas doświadczenie i intuicja, bowiem we wrześniu 2016 r. najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 1 242 300 zł brutto a teraz ten sam wykonawca wygrał przetarg oferując wykonanie przebudowy tej drogi za 933 570 zł brutto, tj. o blisko 25 proc. taniej – tłumaczy nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Chciałoby się rzec, „do trzech razy sztuka”. W zakończonym postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęły dwie oferty. Różnica w cenie wynosiła blisko 30 tys. zł. Za wykonanie zadania będzie odpowiadała firma Fal-Bruk. 

Jak zmieni się ul. Armii Krajowej? W ramach inwestycji wykonana zostanie pełnej konstrukcji jezdni, remont zjazdów, przebudowa chodnika, pojawi się również kanalizacja, a przy cmentarzu parking. Warto dodać, że będzie to drugi etap prac. Pierwszy przeprowadzono w 2015 roku.

Do rozpoczęcia prac na Armii Krajowej pozostało niewiele czasu, ale trzeba dopiąć ostatnie szczegóły. – Umowę chcemy podpisać w przyszłym tygodniu jeszcze przed Świętami. Potem wykonawca prac będzie musiał opracować i uzgodnić projekt czasowej organizacji ruchu na czas budowy. Zatem, realnie patrząc, rozpoczęcie prac powinno nastąpić na początku maja – podaje Kosiński.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał pięć miesięcy.

To nie pierwszy raz, gdy gmina Brwinów boryka się z problemem wyłonienia wykonawcy. Podobnie było w przypadku chodnika na ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie. W tym przypadku również znalazło zastosowanie powiedzenie „do trzech razy sztuka”. Pisaliśmy o tym tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.