Trzeci przetarg na pruszkowskie lodowisko

Pruszków

Lodowisko o powierzchni blisko 600 m kw. ma pojawić się na górnym parkingu galerii handlowej Nowa Stacja. Na ten moment ważną kwestią jest rozstrzygnięcie przetargu.

Urząd Miasta Pruszkowa ogłosił kolejny przetarg na dostawę i uruchomienie lodowiska, które zostanie zlokalizowane na górnym parkingu centrum handlowego przy ul. Sienkiewicza, naprzeciwko wejścia do obiektu. To już trzecie postępowanie przetargowe. Pierwsze zakończyło się fiaskiem, ponieważ nie zgłosił się ani jeden oferent. Drugie unieważniło miasto, zamieszczając następujące uzasadnienie: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”.

Jakie to okoliczności? – Miasto podpisało umowę z centrum handlowym Nowa Stacja, dzięki czemu udało się obniżyć koszty organizacji lodowiska. Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ w trzecim jest nowy zakres. Miasto dostarczy nawierzchnię, bandy i sprzęt. Natomiast całą organizacją, obsługą, dodatkowymi imprezami, oświetleniem, energią potrzebną do funkcjonowania lodowiska, muzyką i innymi tego typu sprawami zajmie się Nowa Stacja – mówi Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa. – Już teraz mogę przekazać fajną informację, że wyznaczymy dodatkową przestrzeń tylko dla najmłodszych dzieci. Tak, żeby dzieci mogły czuć się bezpiecznie – dodaje.

Uruchomienie lodowiska ma nastąpić nie później niż 14 grudnia. Ślizgawka zostanie z nami aż do marca. Wybrana firma dostarczy 150 kompletów łyżew, 50 kasków i 8 „pingwinków” do nauki jazdy.

Najwięcej kontrowersji wśród mieszkańców wzbudza tafla lodowiska. Ta będzie wykonana ze specjalnie modyfikowanego polietylenu PE500. Nie jest to klasyczny lód. Natomiast ma umożliwić łyżwiarzom płynną jazdę, jak na rzeczywistym lodzie. Czy tak będzie? Przekonamy się na własnej skórze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Trzeci przetarg na pruszkowskie lodowisko”

 1. Gość pisze:

  Pytam po raz kolejny, co z zadaszeniem panie sipiera?

 2. Wilku frasobliwy pisze:

  Wszystko ładnie pięknie ale co na to wilku???

  • Wilku Starszy pisze:

   Mirosławie Rodowity Pruszkowiaku, ja na to nic. Jak widać jesteś bardziej wyrywny do pisania i bardziej spamujesz tutejsze forum niż ja. Połowa moich wpisów obecnie to jest użeranie się tobą, podszywie.

 3. lennox pisze:

  Wymyślono takie cudo, że nikt nie chce do tego ręki przyłożyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły