Trzech chętnych na piastowską przychodnię

Piastów

Piastowski magistrat zapoznał się z ofertami firm zainteresowanych budową nowej filii przychodni lekarskiej na terenie miasta. Swoje oferty złożyły trzy firmy.

W Piastowie przy ul. Reja działa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Piastun”. Placówka ma swoją filię po północnej stronie miasta przy ul. Wysockiego. Kłopot w tym, że filia mieści się w zwykłym domu zaadaptowanym na potrzeby przychodni. Brakuje tu miejsca zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Plany budowy nowej siedziby dla filii piastowskiej lecznicy snute są już od wielu lat. Wiele wskazuje na to, że w końcu się zmaterializują. Władze miasta szukają firmy, która zajmie się budową nowej przychodni. Ogłoszono już nawet przetarg na realizację inwestycji. Zgłosiły się trzy podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Merx z Białegostoku, która zaproponowała cenę 7,6 mln zł. Niestety kwota ta przekracza budżet zarezerwowany na to zadanie. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowani 6,5 mln zł. Jednak na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę na zwiększenie wydatków na to zadanie.

Jak będzie wyglądać nowa placówka? Budynek ma powstać na działkach przy ul. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. ks. Skorupki. Obiekt będzie piętrowy. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami. Na piętrze również znajdą się gabinety lekarskie i zabiegowy. Dodatkowo pojawią się tu pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Na piętrze ulokowana zostanie również część administracyjna i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej znajdować się będą pomieszczenia techniczne, magazynowe, szatnia z natryskami dla pracowników rehabilitacji. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe oraz winda.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.