Trwają przygotowania do budowy park&ride w Otrębusach

Otrębusy

Do końca maja gotowe mają być wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy parkingu park&ride przy stacji WKD w Otrębusach. Inwestycja znacząco ułatwi życie kierowcom, którzy zostawiają swoje auta na nieutwardzonym placu przy trasie 720.

Park&ride w Otrębusach to inicjatywa gminy Brwinów, której udało się na ten cel uzyskać dofinansowanie. I choć prace w terenie jeszcze się nie rozpoczęły, to przygotowania do wbicia pierwszej łopaty idą pełną parą. – Budowa parkingu jest realizowana według procedury „projektuj i buduj”. Przed ogłoszeniem przetargu opracowaliśmy koncepcję budowy parkingu oraz program funkcjonalno-użytkowy, który szczegółowo określał wszelkie elementy zadania. Wykonawca wyłoniony w przetargu ma narzucone konkretne terminy: wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę do 31 maja, budowę parkingu do 31 października, uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie do 30 listopada – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Projektant uzyskał już wymagane prawem uzgodnienia i opinie, w tym zgodę ministra na odstępstwo dotyczące zmniejszenia odległości parkingu od torów kolejowych. – Obecnie czeka na decyzję pozwolenia wodnoprawnego od „Wód Polskich” a po jej uzyskaniu wystąpi o wydanie decyzji pozwolenia na budowę – dodaje włodarz Brwinowa.

Przy okazji budowy parkingu rozwiązany zostanie jeszcze jeden problem, czyli fatalne odwodnienie skrzyżowania ul. Natalińskiej z Karolińską. – Gmina Brwinów porozumiała się ostatnio z MZDW w sprawia odwodnienia skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Natalińskiej z ul. Karolińską. Na najbliższą sesję 14 marca przekazałem radnym projekt uchwały ws. udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Mazowieckiemu w zakresie zaprojektowania i budowy odwodnienia tego skrzyżowania, na co w projekcie zmian budżetowych przeznaczamy 75 tys. zł. Chcielibyśmy, żeby te prace zostały wykonane jeszcze w tym roku w koordynacji z pracami budowlanymi budowy parkingu. Pozwoli to rozwiązać problem cyklicznie podtapianego skrzyżowania położonego w sąsiedztwie przejazdu przez tory kolejowe WKD – zaznacza Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Trwają przygotowania do budowy park&ride w Otrębusach”

  1. Otrębusiak pisze:

    A co z osiedlem które miało tam być?

  2. Mieszkanka pisze:

    Ciekawe ile miejsc parkingowych w rzeczywistości będzie wybudowanych?

  3. none pisze:

    Ale będzie realizowana taka wersja „okrojona”, jak była prezentowana w WPR24, czy może jednak ktoś pomyślał i projekt rozszerzono tak, żeby na tym terenie zmieściło się więcej miejsc parkingowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły