Trwają prace przy termomodernizacji podstawówki

Pruszków

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszkowie zyska nowe oblicze. Prowadzone są prace związane z termomodernizacją budynku. Co się zmieni?

Pruszkowski urząd w lutym tego roku ogłosił przetarg na termomodernizację wspomnianej szkoły (dawnego gminazjum nr 4). I nic w tym dziwnego, bo budynek czasy świetności ma dawno za sobą… Ale prace ruszyły jakiś czas temu i wszystko zmienia się ku lepszemu.

– Jeżeli chodzi o procedurę związaną ze szkołą podstawową nr 4 to ona trwa. Trwa tam wymiana okien. Te prace rozpoczęły się już dwa tygodnie temu i odbywają się tylko w weekendy – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Co jeszcze wchodzi w zakres prac? – Warto zaznaczyć, że prowadzimy tam kompleksową termomodernizację związaną z wymianą opraw okiennych, parapetów, docieplenie budynku, odkopanie fundamentów i zabezpieczenie ich przed wilgocią. Wszystkie luksfery również będą zdemontowane. Kompleksowo cała ta stara kubatura budynku będzie odświeżona. W zakres prac wchodzą również inne drobne przebudowy – wyjaśnia Landowski.

Wiceprezydent podkreśla, że tempo prac jest dobre. Jeśli roboty będą sprawnie postępować i nie wydarzy się nic niespodziewanego po drodze to wszystko powinno zakończyć się nie dłużej niż do 20 sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.