Trwają prace przy przebudowie targowiska

Brwinów

Na początku tego roku, w pierwszej połowie lutego, rozpoczęły się prace związane z przebudową brwinowskiego targowiska. Na jakim etapie jest inwestycja?

W momencie rozpoczęcia prac kupcy przenieśli się w rejon ul. Grodziskiej. Te utrudnienia mają zostać wynagrodzone zupełnie odmienionym miejscem. Przypomnijmy, że handel między Rynkiem a ul. Armii Krajowej ma wrócić w połowie przyszłego roku. Wówczas trudno będzie poznać dawne targowisko. Warto dodać, że w nowoczesnych pawilonach kupcy będą mieć do dyspozycji odpowiednie warunki i węzły sanitarne, czego do tej pory brakowało.

Kilka miesięcy prac za nami. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest przebudowa targowiska. – Wszystkie media podziemne zostały wybudowane, wykonano również fundamenty konstrukcji wiat targowych, zarówno do handlu bezpośrednio z samochodów, jak i ze stołów. Około 20 sierpnia planowana jest dostawa wiat z zadaszeniami. Gotowa jest też ściana z bloczków betonowych, która odgradza targowisko od sąsiedniej zabudowy jednorodzinnej – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Na początku przyszłego tygodnia wykonawca ma rozpocząć prace przy wykonaniu podbudowy pod docelową nawierzchnię targowiska – dodaje.

Jak nadmienia burmistrz wszystkie prace prowadzone są zgodnie z planem. Odbiory powinny być przeprowadzone wiosną przyszłego roku, aby w czasie wakacji handel wrócił w odmienione miejsce. Kupujący będą mogli zostawiać swoje samochody na parkingach przy cmentarzu od strony ul. Powstańców Warszawy i ul. Armii Krajowej oraz przy brwinowskim rynku. Przypomnijmy, że gmina Brwinów otrzymała blisko 1 mln zł dofinansowania na remont targowiska.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Trwają prace przy przebudowie targowiska”

 1. Anonim pisze:

  fundamenty konstrukcji dachowych? chyba chodzi o wieniec

 2. niunio gomez pisze:

  to już się ciagnie zbyt długo, a efektów nie widać…
  Gdyby w takim tempie rosjanie budowali obikety w Soczi, to olimpiady by nie było

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Prace przebiegają zgodnie z planem. Na początku marca targowisko zostało przeniesione do tymczasowej lokalizacji a następnie wykonawca podjął prace rozbiórkowe, potem wybudował media podziemne (odwodnienie, kanalizację sanitarną, wodociąg i energetykę) oraz część prac budowlanych: budynek administracyjny, budynek sanitarny, fundamenty pod wiaty itp. Prace prowadzone są sprawnie.

   Warto nadmienić, że od czerwca ub.r. przekazywaliśmy informację, iż targowisko w okresie od lutego 2019 r. do czerwca 2020 r. będzie funkcjonowało w tymczasowej lokalizacji.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

   • skwara pisze:

    Ile razy trzeba burmistrzowi dawać do zrozumienia, że jego ukochany „fejsbuk” nie jest tolerowany przez sporą cześć populacji?!

    • Brwinowianin pisze:

     tak, ale lokalnie „fejs” ma sporą moc manipulacyjną. Bo np. taki „brwinów wspólne sprawy” – z liczbą członków już około 7 tys osób, gdzie wszyscy, którzy krytykują Burmistrza i RG zostają usuwani z grupy. Więc nawet Ci, którzy tam są mało aktywni, ale czasami zaglądają i spotykają się z politykierstwem, albo promowaniem czegoś, – ulegają temu biorąc to jako właściwe i jedyne słuszne…
     A niestety, takie mamy czasy że młodzież stała się wybitnie leniwa i nawet podczas realnych spotkań ze znajomymi – LIVE, wyciągają telefony i jakby czegoś im brakowało …Oni muszą być ciągle online…Więc FB jest narzędziem i PO ma tego świadomość.
     – ale mało tego, lokalne grupy na FB są administrowane przez te same osoby.
     – BO PRZYJRZAŁEM SIE TEMU 🙂 !
     Nie wiem jak z tym wygrać?
     Siła chejtu na kogoś o prawicowych poglądach jest tu OGROMNA, nie czuję choćby odrobiny wsparcia lokalnie, mam wrażenie że większość na BWS to lewacy , LGBT itp…to walka z wiatrakami.
     Nie wygrasz tu.
     – Odwracają rzeczywistość, ja mówię że ulica brudna, że podczas burzy studzienki nie odbierają deszczówki bo są zapchane, a oni irronizują, chejtują…Wspierają się wzajemnie w tym, a ich celem jest taką osobę usunąć z grupy by więcej ” nie mąciła” …
     TAK WYGLĄDA RZECZYWISTOŚĆ BRWINOWA w 2019 roku.
     Brwinowianin

     • Tomek pisze:

      Ojej biedactwo. Załóż swoją grupę i przyciągnij tam takich jak ty prawdziwych patriotów i będziesz mógł sobie pisać co chcesz i gdzie chcesz A narazie pozostało Ci wylewanie swoich żali na WPR ale tu też Cię wszyscy hejtuja (przez samo „h”) Widać że ogólnie jesteś niedouczony bo robisz dużo błędów ortograficznych ale czego się spodziewać po wyznawcy Jarosława

 3. parzniewianin pisze:

  Pan Burmistrz powinien równiez poinformować mieszkanców gminy o prowadzonych pracach na polach parzniewskich tj. budowie do przyszłego terminala kontenerowego bocznicy kolejowej i jak powstanie tego molacha spedycyjnego wpłynie na komunukację w gminie.

  • Brwinowianin pisze:

   zapewne tak wpłynie że tiry nam zniszczą asfaltowe drogi w okolicy ! Skoro B.B wiedział o tej inwestycji to powinni zbudować drogi betonowe, które są bardizej odporne na obciążenia przeładowanych tirów, których tak na marginesie, POLSKA POLICJA w ogóle nie kontroluje , jak równeiż tego że TIRY łamią w okolicy Moszny zakazy , i tak np. w Domaniewie tiry powinny skręcić na obwodnicę Moszny, a pomimo zakazu jadą przez miejscowość – Domaniew. To jest codzienność, policja BRAK .

  • Anonim pisze:

   a kogo to obchodzi ważne że hajs dajo. Tak samo jak obwodnica obok autostrady i węzeł na drodze do moszny (bez wjazdu na autostradę) jeszcze bardziej sparaliżuje dojazd do wjazdu na autostradę

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Parzniewianin,
   firma Hupac nie buduje się na polach parzniewskich, lecz po drugiej stronie torów (w sąsiedztwie Jeronimo Martins i Formiki). W ubiegłym roku za blisko 3,6 mln zł wybudowała drogę do siebie. Lokalizacja firmy nie ma w[pływu na komunikację w naszej Gminie.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

   • Wilku Starszy pisze:

    Nie do konca sie zgodze ze nie ma wplywu. Kazda kolejna firma tam to nowe TIRy dobijajace wjazd na autostrade w Pruszkowie. Sam wezel nie jest w gminie Brwinow, ale zatykaja go nowe pojazdy jezdzace z tej gminy.
    Sa jakies realne widoki na nowy wezel na A2?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły