Trwają prace przy budowie gimnazjum

RUSIEC

Budowa kompleksu oświatowego w Ruścu jest jedną z najważniejszych inwestycji gminy Nadarzyn w ostatnich latach. Jako pierwszy do użytku został oddany budynek szkoły podstawowej. A co z gimnazjum i halą sportową?

Kompleks oświatowy w Ruścu to niezwykle kosztowna inwestycja. Gmina na realizację zadania przeznaczy ponad 28 mln zł. Ze względu na wysokie koszty inwestycję podzielono na dwa etapy. Prace przy pierwszym z nich zakończyły się prawie dwa lata temu. W sierpniu 2014 roku odebrano budynek szkoły podstawowej, a we wrześniu przyjęła ona uczniów. Wewnątrz znalazły się sale dydaktyczne, biblioteka oraz sala sportowa z zapleczem. Druga część inwestycji wiąże się z wybudowaniem gimnazjum wraz z halą widowiskowo-sportową. Kompleks ma być gotowy w 2017 roku.

Prace trwają i włodarze liczą, że wszystko będzie gotowe na czas. Co obecnie dzieje się na budowie? – Zostały wznowione prace dekarskie, trwają prace ciesielsko-zbrojarskie. Rozpoczęto wznoszenie ścianek działowych, trwa montaż stolarki okiennej oraz prowadzone są prace instalacyjne – informuje urząd na swoim fangpage’u.

Budowa kompleksu oświatowego w Ruścu to nie jedyna inwestycja, którą obecnie realizuje gmina Nadarzyna. Kilka tygodni temu wmurowano kamień węgielny pod nową siedzibę świetlicy w Parolach. Mieszkańcy czekają na dwukondygnacyjny budynek, który da im większe możliwości do spotkań oraz zajęć kulturalnych. Nie zabraknie także boiska, placu zabaw oraz siłowi zewnętrznej.

Jednak najpierw ciężkie prace budowlane. Gmina podkreśla, że wszystko idzie w dobrą stronę. – Trwa montaż więźby dachowej. W ostatnim tygodniu kwietnia rozpocznie się łacenie połaci dachowej wraz z ułożeniem membrany dachowej wiatroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Zakończono roboty murowe ścian szczytowych i kominów wentylacyjno-spalinowych. Rozpoczęto roboty montażowe instalacji sanitarnych: orurowanie instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. Wykonano przyłącza wody, gazu i energii elektrycznej. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z wykonaniem zbiornika retencyjnego wód opadowych. Zakres prowadzonych prac wyprzedza terminy założone w harmonogramie – podaje nadarzyński urząd.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.