Trwa rozbudowa piastowskiego liceum

Piastów

Dwa miesiące temu rozpoczęła się rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Piastowie. Sprawdźcie na jakim etapie są prace budowlane.

Jest to jedna z kluczowy inwestycji, jakie prowadzone są w tej chwili w Piastowie. Nic dziwnego więc, że wielu mieszkańców interesuje się tym tematem. Liceum długo czekało na przebudowę – budynki mają prawie 80 lat. Wielkie zmiany rozpoczęły się przeszło dwa miesiące temu. Wówczas wystartowały prace budowlane. Wykonawcą tego zadania jest spółka Warbud PPP Sp. z o. o.

Można być pod wrażeniem tego, co udało się wykonać zaledwie w dwa miesiące. Ewidentnie prace budowlane ruszyły z kopyta! Zachęcamy do obejrzenia powyższej galerii zdjęć. – Zadanie jest realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Partnerem prywatnym jest wymieniona wcześniej spółka Warbud PPP sp. z o.o., a parterem publicznym jest Miasto Piastów. W podpisanej w dniu 30 kwietnia br. umowie ustalono, że inwestycja zostanie zrealizowana w terminie 19 miesięcy – informuje piastowski magistrat.

Oznacza to, że prywatny podmiot poniesie koszty związane z jej przeprowadzeniem, a przez kolejne 22 lata będzie pobierał za to wynagrodzenie z kasy miasta. Wybrana w przetargu firma zaproponowała cenę ponad 80 mln 770 tys zł.

Zaplanowane prace obejmują: modernizację istniejącego obiektu szkoły, dobudowę nowej części dydaktycznej wraz z zespołem gastronomicznym, pomieszczeniami administracyjnymi, biblioteką miejską oraz budowę części sportowej wraz z halą sportową. W północnej części działki przewidziana jest nowa, trzykondygnacyjna część budynku połączona szklanym łącznikiem z istniejącą częścią. W południowo-zachodniej części powstanie budynek hali sportowej. Dach części jednokondygnacyjnej będzie pełnił funkcję tarasu i jednocześnie przestrzeni odpoczynku dla uczniów.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Trwa rozbudowa piastowskiego liceum”

 1. Gość pisze:

  80 milionów za rozbudowę!!!!! Czy Piastów na to stać? Czy jest możliwość rozpisana referendum w tej sprawie?

 2. giga pisze:

  pną się mury molocha, to niech dyrekcja LO się przyzna jakie są wyniki rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 3. piastowiak pisze:

  Wybudują molocha, w którym będzie się uczyć garstka uczniów, bo renoma tego liceum jest co muszę z przykrością stwierdzić (jako absolwent tej szkoły) katastrofalna. Do tego przez ponad 20 lat trzeba będzie to spłacać i parę mln zł rocznie będzie szło na utrzymanie tego molocha + spłata wcześniejszych inwestycji teologa. Czeka nas zastój inwestycyjny po tej kadencji pewnie na dekadę. A tak z innej beczki – wczoraj przechodziłem Warszawską koło przejazdu i za przystankiem ZTM w stronę Ursusa zniknęły wszystkie drzewa i krzaczki, które tam rosły. Ktoś wygolił wszystko do zera. Nie były to jakieś wielkie i piękne drzewa ale jednak była jakaś zieleń. Komu ona przeszkadzała? Czy to nasz burmistrz wymyślił by ją wyciąć czy może powiat, a może jeszcze ktoś inny? Nie rozumiem skąd taka nienawiść do zieleni?! Inaczej tego nazwać nie można, bo przecież na tym skrawku ziemi za przystankiem niczego zbudować się nie da. W końcu zostały załatane wielkie dziury w jezdni na Piotra Skargi koło targu. Rychło w czas – mamy już II połowę lipca. No, ale cóż cieszmy się, bo mogli w ogóle nie załatać i powiedzieć że cyt. klasyka „piniendzy ni ma”.

 4. End pisze:

  oj tam, oj tam, przecież im to się należy. Niby tacy bezpartyjni a przykład biorą z jednej słusznej formacji. a co tam raz się żyje to na to życie trzeba zarobić.

 5. IRA pisze:

  przez 22 lata miasto będzie spłacało po ok. 4 mln zł tą super inwestycję czyli do 2040 roku, wówczas co to wszystko będzie obchodziło obecne władze, przecież już dawno będą na emeryturach a następcy niech się bujają ze spłatą zobowiązania. Tak wygląda hasto zrównoważonego rozwoju miasta według burmistrza Szuplewskiego. Lecz o randze szkoły średniej nie świadczą jej mury tylko kadra pedagogiczna, która już ucieka z naszego miasta bo nie widzi szans rozwoju gdy wszystkie środki finansowe będą pochłaniane przez LO. Do tego spłata obligacji też po ok. 4 mln zł rocznie do 2029 roku, to co pozostanie na inne inwestycje, a bieżące utrzymanie szkoły na poziomie 6,5 mln zł rocznie to już nie uwzględnia się w tych rachunkach. No, cóż nie swoje pieniądze tak nie bolą przy wydawaniu przez nielicznych dla nielicznych. Gdyby jeszcze była pewność zapełnienia tej placówki uczniami, ale przecież podwójny rocznik ma miejsce teraz a nie za 1,5 roku gdy szkoła będzie oddana do użytkowania. A może władze liczą w tym czasie na jakiś kataklizm i miasto nie będzie musiało spłacać tej inwestycji. Teolog może wierzyć w różne rzeczy ale co do spłaty zobowiązań to chyba się myli, bo nic nie jest tak nieuchronne jak podatki i śmierć. Ale co ich to obchodzi za 22 lata to będą inne pokolenia się martwić, a nie oni. Cześć ich pamięci !!!

  • OMG pisze:

   Za 22 lata szkoła wymagała będzie remontu i wymiany sprzętu Podana kwota inwestycji nie zawiera kwoty doposażenia ot takie małe szczegoliki

 6. CBA pisze:

  Czy pani Edyta Rytel z WARBUDU jest spokrewniona z panem Konradem Rytlem MWS ???

  • @CBA pisze:

   Pani Edyta Rytel jest pracownikiem Warbud s.a. w dziale HR Biznes Partner od lipca 2015 r. , czyli już jak pan Konrad Rytel stał się v-ce burmistrzem Piastowa , a obecnie jest pełnomocnikiem burmistrza Szuplewskiego ds inwestycji szczególnie budowy i rozbudowy LO im. A. Mickiewicza w Piastowie. Jest to dosyć ciekawa sytuacja bo przecież poprzedni przetarg na LO został unieważniony mimo, że było zgłoszenie wykonawcy za kwotę ok. 72 mln zł ponoć z braku aż takiej kwoty przeznaczonej przez urząd, a drugi przetarg gdy się zgłosił Warbud za kwotę 81 mln zł przyjęto podwyższając kwotę przeznaczoną do wysokości oferty wykonawcy.

   • Czas.na.CBA pisze:

    Za zieleń bekną za Lo bekną za komunalki bekną

    • MWS pisze:

     CBA – to zgłoś sprawę ………………..

 7. neon pisze:

  Podwyżka za śmieci będzie x 2,5 . Pieniądze poszły na niepotrzebne liceum mieszkańcy zapłacą w śmieciach. A baseny jak nie było tęsknie ma. Beznadziejna ta nasza władza,

 8. SPA pisze:

  Ciekawe, za co tyyyle kasy?! Biorą przykład z sarkofagu – róg Boh. Warszawy i Jerozolimskich w Pruszkowie. A ci w Piastowie to za 4 lata skończą jak ci w Pruszkowie, co ten sarkofag pobudowali. Swoją drogą, to nie można patrzeć na to architektoniczne straszydło w Pruszkowie!

 9. lowi pisze:

  to jeszcze spadek poprzedniej kadencji, ustalone koszty budowy są astronomiczne i ciężko zweryfikować, dlaczego i za co tak dużo zapłacimy

 10. Lol pisze:

  Czy tak szumnie opisana i chwalona na stronie miasta zieleń miejska nie potrafi wyrwać chwastów? Miasto zarasta aż wstyd.

 11. Grabarz pisze:

  Ilu to elitarne liceum miało finalistów i laureatów olimpiad? Wniosek może być tylko jeden: przekształcić w technikum albo szkołę branżową.

 12. Gość pisze:

  A kiedy remont Sułkowskiego?

 13. pblj21 pisze:

  tempo jest faktycznie super. i tu widać jak się buduje za prywatne pieniądze. publiczne inwestycje idą opornie, ciągną się w nieskończoność. a prywaciarz szanuje każdą złotówkę, którą wydaje. dlaczego powiedzenie „czas to pieniądz” ma znaczenie dla inwestycji prywatnych a w publicznych już nie? nie mogę tego zrozumieć.
  inna sprawa, że 80,7 mln pln to masa pieniędzy. ciekawe dlaczego jest tak drogo. budowa bloku 12 pięter na około 100 mieszkań to koszt około 17-18 mln pln. może wykończenie, wyposażenie i sama charakterystyka obiektu ma tak kolosalne znaczenie i wpływ na cenę ale i tak rozbieżność w kosztach jest kolosalna.

  • ZZ pisze:

   Może przy okazji wykonawca musi postawić jeszcze parę prywatnych domków w podziękowaniu za wybór oferty. Stąd cena.

 14. Marcin pisze:

  Łał ale będzie rozrywka dla całych rodzin baseny kregielnie płace zabaw przy tej inwestycji to pikuś czekamy z utęsknieniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły