Trwa remont Pszczelińskiej. Kiedy zamknięcie?

Brwinów

Od końca marca trwa remont ulicy Pszczelińskiej na granicy Brwinowa i Otrębus. Choć prace idą w dobrym tempie, to spodziewanego po świętach zamknięcia tej drogi na razie nie będzie.

To ważna informacja nie tylko dla mieszkańców samej Pszczelińskiej, ale dla wszystkich kierowców poruszających się w tej okolicy. Pszczelińska to fragment drogi wojewódzkiej nr 720 i jedna z najważniejszych dróg dojazdowych do Brwinowa. Stanowi także część wygodnego szlaku do Błonia, Milanówka czy objazd do autostrady A2 przez mniejsze brwinowskie miejscowości.

W ostatnich dniach marca rozpoczęła się modernizacja odcinka od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania z drogą nr 719 w Otrębusach. Zgodnie z zapowiedziami drogowców, całkowite wyłączenie tego fragmentu z ruchu miało nastąpić tuż po świętach. Okazuje się jednak, że na razie kierowcy nie będą musieli korzystać z objazdów wytyczonych ulicami Obwodnica i Wilsona. – Organizacja ruchu jest w trakcie opracowania, zbierane są opinie i dopiero wtedy trafi ona do uzgodnień, więc myślę, że przez najbliższe dwa tygodnie tam się jeszcze nic nie zmieni – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Wykonawca ma obowiązek powiadomienia i podania do wiadomości publicznej tej zmiany na siedem dni przed – dodaje.

Remont Pszczelińskiej ma zakończyć się w sierpniu tego roku. Będzie kosztował 5 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.