Trwa remont kładki nad torami PKP przy ulicy Majowej

Pruszków

W Pruszkowie zakończył się kolejny etap remontu kładki nad torami PKP. Przejście to łączy ulicę 3 Maja z Majową.

Mieszkańcy Pruszkowa i okolic od dawna czekali na remont kładki łączącej ulicę 3 Maja z Majową. Wiadukt nad torami PKP był w opłakanym stanie. Od kilku miesięcy trwa remont kładki. Mieszkańcy Pruszkowa z pewnością nie mogą doczekać się zakończenia robót. Prace powoli idą ku końcowi.

W nocy z piątku 15 na sobotę 16 stycznia robotnicy zamontowali nową, stalową konstrukcję kładki.

Wykonawcy oszalowali i zazbroili konstrukcję. W kolejnym etapie remontu robotnicy zabetonują płytę pomostową oraz wykonają stopnie schodów. W niedalekiej przyszłości wykonawca planuje zainstalować szyby windowe o wysokości 11 m.

Postęp prac jest uzależniony od możliwości uzyskania zgody od PKP na zamknięcie torów i wyłączenie napięcia w trakcji elektrycznej. Kolej może zezwolić takie zamknięcie w nocy do 3 godzin.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Trwa remont kładki nad torami PKP przy ulicy Majowej”

 1. Marcin pisze:

  Raczej budowa nowej a nie remont.

 2. Dr. Huckenbush pisze:

  Kiedyś był tu przejazd który pomagał przedostać się na drugą stronę miasta. Potem tylko kładkę dla pieszych zrobiono. Całe ponad 60 tysięczne miasto „wisi” na dwóch przeprawach drogowych, także nie jest dziwne że nie można się przebić w godzinach szczytu z jednej strony na drugą. O wyjeździe na, autostradę litościwie już nie wspomnę. Tak jak o braku obwodnicy. Jedyna inwestycja zrobiona ostatnio która pomogła w Pruszkowie, była likwidacja waskiego gardła przy Zniczu.

 3. lennox pisze:

  Szyb 11 m ???

 4. przyjezdnyBurmistrzKosiński pisze:

  A burmistrz Brwinowa już od kilku kadencji obiecuje kładkę przez tory w okolicach stadionu w Brwinowie…i ludzie na niego głosują na podstawie tych niezrealizowanych obietnicach właśnie

 5. Kibicemks@wp.pl pisze:

  Brawo prezydent. Dziękujemy

 6. Od zawsze WPR pisze:

  Nie zauważyłem remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły