Trwa rekrutacja do Szkół Tenisowych Akademii Tenisowej Tenis Kozerki

Materiał Partnera

Na terenie Akademii Tenisowej Tenis Kozerki (Grodzisk Mazowiecki) działa już od września 2019 roku Tenisowa Szkoła Podstawowa. Placówka prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/20.

Pierwsze doświadczenia potwierdzają słuszność przyjętego wariantu łączenia nauki i sportu. Zajęcia rozpoczynają się codziennie o godz. 8:00, a kończą około godz. 18:00. W tym czasie dzieci mają lekcje, trening motoryczny (1-2 godz. dziennie) oraz trening tenisowy (2-3 godz. dziennie), biorą prysznic po każdym treningu, mają 3 posiłki w ciągu dnia a dodatkowo przyjmują posiłki potreningowe. Zajęcia dydaktyczne, poza podstawą programową, oferują uczniom zwiększoną ilość języka angielskiego i hiszpańskiego, wykłady z teorii tenisa, trening mentalny oraz zajęcia z komunikacji. Nauczyciele nie zadają prac domowych, a uczniom wracającym z turnieju oferują dodatkową pomoc w opanowaniu materiału.

Kolejnym, zaplanowanym już wcześniej, etapem rozwoju Akademii było uruchomienie liceum – i to już stało się faktem – Tenisowe Liceum Ogólnokształcące również prowadzi rekrutację. Jest to szkoła prywatna o uprawnieniach szkoły publicznej, oferująca nauczanie w systemie stacjonarnym dla młodzieży wyczynowo uprawiającej tenisa oraz w systemie E-learningowym dla wszystkich młodych sportowców, którym trudno jest pogodzić naukę w zwykłej szkole z wyczynowym uprawianiem sportu. Uruchomienie liceum przypadło na okres, kiedy do szkół średnich pójdą dwa roczniki – absolwenci gimnazjum oraz ósmych klas szkół podstawowych. W związku z tym środowisko nauczycielskie przewiduje ogromne problemy i perturbacje w placówkach publicznych. Tenisowe Liceum Ogólnokształcące uruchamia program zarówno 3-letniego jak i 4-letniego nauczania. W pierwszym roku działalności rekrutacja prowadzona będzie do klas I i II liceum 3-letniego oraz klasy I liceum 4-letniego.

Szkoły Akademii Tenisowej Tenis Kozerki umożliwiają realizację swych marzeń wielu wyczynowym sportowcom, a jednocześnie pozwalają uniknąć wielu problemów, z którymi młodzi ludzie spotykają się uczęszczając do zwykłych szkół. Głównie są to:
– brak czasu na trening w odpowiednim wymiarze,
– powstawanie zaległości w nauczaniu, wynikające z nieobecności spowodowanych treningami i startami w turniejach,
– stres spowodowany brakiem prac domowych – brak czasu wielokrotnie uniemożliwia ich odrobienie,
– brak zrozumienia nauczycieli, którzy często nie przyjmują do wiadomości ile młody sportowiec musi trenować, aby osiągać najlepsze wyniki w sporcie wyczynowym, poświęcając praktycznie całe dzieciństwo,
– wyalienowanie w klasie – brak czasu na uczestnictwo z życiu społecznym grupy rówieśników i w konsekwencji często występowanie efektu odrzucenia,
– spożywanie posiłków „w biegu”, często w samochodzie w drodze na trening – a właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i efektów treningowych,
– brak odpowiednich warunków do utrzymania higieny potreningowej, tak niezbędnej dla właściwej regeneracji,
– brak „normalnego” życia rodziców, którzy często są „uwiązani” codzienną logistyką, przyjmują rolę korepetytora i poświęcają weekendy na turnieje.

A przecież może być inaczej, normalnie. Do szkół w Kozerkach można dojechać w ciągu 30 min z Warszawy i 40 min z Łodzi. Szkoła dysponuje busami, którymi dowożone są codziennie dzieci do szkoły i odwożone do domu. Jeśli się weźmie pod uwagę, że do Akademii przyjeżdża się na 10h dziennie – nawet dłuższy dojazd nie stanowi problemu. A rodzice mogą sobie organizować cały dzień wg własnych potrzeb, co jest korzyścią nie do przecenienia – wiedzą o tym wszyscy, którzy są zaangażowani w wyczynową karierę swoich dzieci. Dla licealistów z dalszych miejscowości uruchomiony zostanie od września internat.

Zapisy trwają, więcej szczegółów i zgłoszenia na: www.TSPGrodzisk.pl oraz www.TLOGrodzisk.pl
Informacje także na Facebooku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.