Trwa II etap przebudowy zalewu na Utracie

Michałowice

Zalew na Utracie to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców gminy Michałowice. Ze względu na stan techniczny akwen wymaga przebudowy. Trwa drugi etap prac.

Zalew na Utracie ochrania przed zalaniem okolicznych domów. W listopadzie 2020 roku rozpoczęła się przebudowa akwenu.

Niebawem robotnicy ogrodzą teren budowy. Do strefy rekreacji będzie można dojść od strony Pęcic Małych i od ulicy Głównej w Komorowie.

Wykonawcy utworzyli zaplecze budowy na lewym brzegu Utraty oraz dojazd ulicą Bugaj. Robotnicy wykonają prace także od strony Pęcic Małych przy ulicy Dzikiej i Leśnej oraz od ulicy Głównej w Komorowie.

W marcu robotnicy rozpoczną remont grobli. Wykonawca będzie prowadził prace od strony ulicy Głównej, gdzie pojawi się także parking dla budowlańców. Z przyczyn technicznych ulicą Główną będą dojeżdżać cysterny z betonem.

W lutym wykonawca planuje usunąć namuł z czaszy zbiornika. Robotnicy wywiozą osady samochodami ciężarowymi. Transport będzie odbywał się ulicą Bugaj oraz Główną w Komorowie i Dziką w Pęcicach.

– Prace budowlane są prowadzone pod nadzorem przyrodniczym. W pierwszej kolejności powstaną zabezpieczenia dla płazów. Także drzewa zagrożone ewentualnym uszkodzeniem zostaną zabezpieczone. Po remoncie zbiornika przyjdzie czas na zagospodarowanie terenu wokół. Przed przystąpieniem do projektowania planuję przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami miejscowości wokół zbiornika – informuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Na zakończenie gorąca prośba, ze względu na bezpieczeństwo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach dojazdowych i stosowanie się do oznakowania placu budowy – dodaje.

Uwagi na temat remontu zalewu na Utracie można zgłosić na adres: sekretariat@michalowice.pl

Koszt inwestycji wynosi prawie 5 mln zł.

Gmina Michałowice złożyła wniosek o dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Trwa II etap przebudowy zalewu na Utracie”

 1. Prosiaczek pisze:

  Z pięknego i rybnego zbiornika zostanie tylko kałuża. Bez ryb nie będzie ptactwa i wszelkiego robactwa.

 2. Miś Puchatek pisze:

  Nadzór przyrodniczy? Gdzie był ów że nadzór jak spuszczono wodę z rybami? Gdzie się on podziwiał jak wędkarze miesiarze wyłapywali resztki ryb ze spuszczonego zbiornika?
  To jest piękny zbiornik, ale niestety już martwy. Cały ekosystem wodny został zdewastowany na lata.
  Pomijam fakt o tym czy te prace są związane z sąsiedztwem…

 3. Maks. pisze:

  Pan od blach.. dziękujemy za brak terenu parkowego przy zalewie. Kupił Pan rzecz nie do kupienia, teraz Pan finansuje rujnacji ciąg dalszy.
  Nasadzenia w styczniu? Trawa jako roślina wodna? Drzewa to zagrożenie?
  Ludzie jak długo jeszcze tacy panowie od blach z z pieniędzmi tzn z przywilejami będą mącić. ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły