Trwa budowa tras rowerowych w Piastowie

Piastów

Jak w wielu gminach w naszej okolicy i w Piastowie powstają drogi rowerowe. Aktualnie gołym okiem widać efekty prac ekip budowlanych. Sprawdźmy gdzie budowane są ścieżki.

Budowa tak wielu dróg rowerowych możliwa jest dzięki dofinansowaniu w ramach Zintegrowanych Funduszy Terytorialnych, jakie udało się pozyskać wielu gminom. Jedną z nich jest Piastów. Trasy budowane są przy al. Wojska Polskiego, wzdłuż wiaduktu, przy al. Tysiąclecia oraz ul. Warszawskiej.

– W przypadku ścieżki rowerowej budowanej w al. Wojska Polskiego wykonane zostały już przez wykonawcę prace przygotowawcze, roboty ziemne, prace związane z podbudową oraz ułożony został asfalt. Przebudowana została także sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie. Pod koniec sierpnia zostanie wdrożona stała organizacja ruchu – informuje piastowski magistrat.

Wzdłuż wiaduktu im. Gen. L. Okulickiego wykonano prace przygotowawcze i związane z podbudową oraz roboty ziemne. Według zapowiedzi 12 lipca ma zostać położona na ścieżce nawierzchnia asfaltowa, a do lipca wdrożona stała organizacja ruchu.

Przy al. Tysiąclecia został ułożony już asfalt. Ponadto zamówiono wiatę przystankową – ma zostać zamontowana do końca lipca. – W związku z tym, że sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. E. Orzeszkowej wymaga przebudowy, stała organizacja ruchu zostanie wdrożona na tym odcinku pod koniec sierpnia – czytamy na stronie Piastowa.

Natomiast prace w ciągu ul. Warszawskiej rozpocznie się w sierpniu. Planowany jest też drugi etap budowy, podczas którego powstaną ścieżki na fragmencie ul. Warszawskiej od ronda im. Kaczorowskiego do granicy z Warszawą i wzdłuż ul. Tuwima.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.