Trudny poranek na kolei

Kolej

Kolejny dzień przyniósł ze sobą problemy na kolei. Pociągi jeździły z opóźnieniem, niektóre kursy SKM zostały odwołane.

Problemy na kolei to nie nowość, ale ten tydzień jest wyjątkowo pechowy dla pasażerów. Kolejny dzień niesie ze sobą utrudnienia. Pasażerowie z niecierpliwością czekają na pociągi, które przyjeżdżają z ok. 30-minutowym opóźnieniem. W niektórych przypadkach czas oczekiwania sięgał nawet 40 minut. Na stacji Warszawa Śródmieście kolejne komunikaty mówią o problemach w kursowaniu pociągu. Najpierw opóźnienie wynosi 10 minut, chwilę później już 20…

Pasażerowie czekają i liczą, że w końcu ich pociąg nadejdzie. Niestety, niektóre kursy zostały odwołane. Tak jak ten SKM linii S1, który rozpoczynał bieg o godz. 5.40 ze stacji Warszawa Gocławek. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, niektóre składy jadące w kierunku Pruszkowa poruszają się przez Warszawę Centralną. W tym przypadku pomijane są stacje: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion. 

Odwołany został również kurs z Pruszkowa o 6.53.

Co jest przyczyną utrudnień? – Około godz. 6.00 doszło do awarii pociągu w okolicach stacji Warszawa Gocławek. W związku z tym pojawiły się opóźnienia na linii pruszkowskiej. Skład jest usuwany i stopniowo będzie przywracany rozkładowy ruch pociągów – tłumaczy Wiktor Paul z biura prasowego ZTM.

AKTUALIZACJA 9.05:

Utrudnienia zakończono. Pociągi powinny jeździć zgodnie z rozkładem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.