Trudności z poszerzeniem drogi

Region

Chyba nie ma miasta w Polsce, które nie miałoby trudności z rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji drogowej z powodu ingerencji ekologów.

Problem taki od ponad dwóch lat ma Milanówek. Wolą władz miasta (a także wielu mieszkańców Milanówka) i powiatu grodziskiego jest poszerzenie ul. Smoleńskiego przy ul. Kościelnej wraz ze skarpą. Droga do rozpoczęcia inwestycji jest jednak jeszcze daleka. Ekolodzy nie dają za wygraną i próbują powstrzymać procedurę.

Wszędzie tak jest, że z roku na rok przybywa samochodów, a przepustowość dróg przez to się zmniejsza. Normą są korki. Tak jest obecnie na odcinku ul. Smoleńskiego przy ul. Kościelnej. Można to zmienić poszerzając nieznacznie drogę wraz z przyległą skarpą nasypu. Do takiego ruchu władze Milanówka i Powiatowy Zarząd Dróg Powiatu Grodziskiego przygotowują się od dłuższego czasu. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, burmistrz Milanówka zawiadamia w obwieszczeniu zamieszczonym na stronie internetowej miasta o prowadzonym postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji (poszerzenia ul. Smoleńskiego przy ul. Kościelnej wraz z poszerzeniem skarpy, położeniu asfaltu oraz wymianie krawężników i chodników). Jednocześnie powiatowy zarząd dróg zlecił wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. I tu dalszy tok sprawy zawieszają protesty organizacji ekologicznych.

– Od około dwóch lat nie możemy rozpocząć tej inwestycji z powodu odwołań ze strony Stowarzyszenia na rzecz Miast-Ogrodów i Ligi Ochrony Przyrody. Problemowa kwestia dotyczy konieczności wycięcia dwóch, trzech drzew – mówi Bogdan Korycki, zastępca burmistrza Milanówka.

Tak długo, jak organizacje ekologiczne będą odwoływać się w sprawie wydania decyzji na tę inwestycję, zarówno władze Milanówka, jak i PZD powiatu grodziskiego mają związane ręce. A modernizacja drogi pozwoliłaby na utworzenie pasa umożliwiającego skręt w lewą stronę z wiaduktu nad torami. Wystarczy poszerzyć znajdujący się tam skrawek skarpy o ok. 4 m na odcinku 50 m.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.