Trening dla umysłu i sportowa rywalizacja już w sobotę w Atrium Reduta

Inf. Prasowa

Zwinność, zręczność i koncentracja to cechy charakteryzujące zawodników gry w tenisa stołowego. Chcesz spróbować swoich sił w jednym z najszybszych sportów świata? Weź rakietkę do ręki i graj w Atrium Reduta! Warszawskie centrum handlowe i Polski Związek Tenisa Stołowego zapraszają do zabawy w strefie ping-pongowej już w najbliższą sobotę, 23 listopada.

Tenis stołowy to dyscyplina sportowa dla każdego. Uprawia go około 220 mln ludzi na całym świecie. W opinii znanego neurofizjologa klinicznego, dr Daniela G. Amena, jest to jedyna dziedzina sportu, która znacząco wpływa na rozwój mózgu i pomaga skoordynować pracę dłoni ze zmysłem wzroku. Rozwija inteligencję oraz zwiększa świadomość własnego ciała. Po mocnym uderzeniu rakietką piłeczka leci z prędkością około 200 km na godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 metrów. Czas pomiędzy uderzeniami wynosi około 0,3-0,5 sekundy. To wymaga opanowania szeregu taktycznych umiejętności i fizycznej sprawności.

To już czwarte spotkanie z tenisem stołowym w Atrium Reduta. Podczas wydarzeń, zarówno fani, jak i osoby na co dzień niezwiązane z ping-pongiem mogą obejrzeć mini-mecze pokazowe. Spotkania z trenerami i zawodnikami to też szansa poznania zasad gry i postawienia pierwszych kroków w rozgrywkach, a dla bardziej zaawansowanych zawodników możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w mini-turniejach.

Podczas sportowej rywalizacji nie zabraknie maskotki Polskiego Związku Tenisa Stołowego, z którą można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Szereg atrakcji i zabaw z animatorem czeka także na najmłodszych gości wydarzenia.

Chcemy możliwie jak najczęściej propagować aktywne formy spędzania czasu wolnego i zaszczepiać, zwłaszcza w młodych ludziach, zainteresowanie sportem. Stąd pomysł na sobotnie spotkania z tenisem stołowym – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.

Spotkanie „Weź rakietkę do ręki i graj!” w Atrium Reduta odbędzie się 23 listopada w godzinach 12:00-18:00. Strefa tenisa stołowego ulokowana będzie na pierwszym piętrze galerii. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na www.atrium-reduta.pl.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.