Trasa S8 uciążliwa dla mieszkańców Nadarzyna?

Nadarzyn

Blisko rok temu zakończył się remont trasy S8. Jednak wraz z poprawą komfortu jazdy, zmniejszył się komfort mieszkańców gminy Nadarzyn.

Trasy szybkiego ruchu są niezwykle lubiane przez kierowców. I nie ma się co dziwić. Węzły zamiast skrzyżowań, minimum dwa pasy ruchu w jednym kierunku oraz możliwość szybkiej jazdy sprawiają, że poruszanie się takimi drogami jest niezwykle wygodne. Jednak nie każdy jest z tego zadowolony.

W ubiegłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przebudowę trasy S8 między Radziejowicami a Paszkowem. Kłopot w tym, że oddanie do użytkowania nowej trasy dało się we znaki okolicznym mieszkańcom. Ci głównie skarżą się na hałas dobiegający z trasy.

Okazuje się, że władze gminy Nadarzyn doskonale znają ten problem. Co ważniejsze chcą pomóc mieszkańcom. – Otrzymujemy sygnały od mieszkańców, prosimy ich o pisanie wniosków. Sami również opracowaliśmy już pismo do GDDKiA. W najbliższy czwartek mam wideokonferencję w dyrektorem GDDKiA. Przekażę mu nasze uwagi – zaznacza wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Władze Nadarzyna podobnie jak mieszkańcy zaznaczają, że wzdłuż trasy powinno być więcej ekranów dźwiękochłonnych. Jednak o ewentualnej zasadności takiej inwestycji może zadecydować pomiary hałasu, które GDDKiA musi wykonać po roku od oddania drogi do użytku.

Wójt Zwoliński zaznacza, że z dyrektorem GDDKiA będzie rozmawiał nie tylko o uciążliwościach trasy S8. W trakcie wideokonferencji poruszy również temat dróg serwisowych i ich utrzymania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Trasa S8 uciążliwa dla mieszkańców Nadarzyna?”

 1. Karol pisze:

  Poprzednio to była bajka w piątki korki od Janek do Nadarzyna a w niedzielę w drugą stronę no po prostu cud miód.

 2. Jacek pisze:

  Nauczyciel nie powinien zarządzać takim miastem.. Kto zezwolił na wybudowanie Niemieckiego Lidla w centrum Nadarzyna? Kto upolitycznił to miasto zapraszając Trzaskowskiego na początku kampanii. Wstyd!

  • dan pisze:

   rozumiem, że piszesz z polskiego komputera lub telefonu i także polskim samochodem jeździsz. A Niemcom, Czechom i Litwinom powinno się zabronić kupowania paliwa z sieci orlen.

   • Jacek pisze:

    tak tankuję na polskim orlenie , i wspieram polskie sklepy takie jak Dino, żabka, Warus lub Topmarket. Nadarzyn jest źle zarządzany przez ludzi związanych z PO i PSL.. Pan nauczyciel powinien uczyć w szkole, a miastem zarządzać człowiek który się zna na zarządzaniu… Kto pozwolił na Niemiecki supermarket w centrum Nadarzyna. W Niemczech jest to niemożliwe, żeby w centrum stał zagraniczny supermarket…

  • nad pisze:

   Jak na razie, Nadarzyn nie jest miastem, erudyto.

   • Jacek pisze:

    Jak na razie Nadarzyn jest źle zarządzany, ale Ty tego nie rozumiesz lemingu..

   • Pan Owca pisze:

    Nawet nauczyciel WFu może być wójtem jeśli ma dobrych doradców :))). Mucha i Rajcio to czempioni na miarę naszych czasów.

  • Anonim pisze:

   A pamięta pan Prezydenta USA Reagana – on był aktorem i był jednym z lepszych Prezydentów. Jeżeli ktoś dobrze zarządza to jego zawód nie ma znaczenia. Marudzenie jest wadą. Więcej optymizmu

 3. Brwinowianin pisze:

  BARDZO NIEBEZPIECZNY jest zjazd do Nadarzyna z S8 jadąc od Warszawy . Nie widać ograniczenie do 50km/h na łuku. Ktoś kto ufa tylko znakom może przecież zjechać w ten łuk z prędkością 100km/h (bo nie widać znaku) i nieszczęście gotowe.

  • Pan Owca pisze:

   Potrzebujesz znaku żeby dostosować prędkość do warunków? Mama też ci musi o wypróżnieniu przypominać?

 4. bubu24 pisze:

  Przebieg trasy jest w śladzie dawnej DK8 na której ruch był zbliżony do obecnego. Dodatkowo postawiono liczne ekrany akustyczne., ale niektórym się nigdy nie dogodzi.

  • Anonim pisze:

   Tu nie chodzi o dogadzanie. Brak ekranów na wysokości 3M i Mago, oraz betonowa nawierzchnia. Hałas o poranku słyszalny 200m od trasy przez zamknięte okna. To są fakty.

 5. none pisze:

  A czy wójt poruszy również kwestię oznakowania rond na węźle Nadarzyn? To, które jest obecnie, kompletnie nie przystaje do rzeczywistości. Wszystkie ronda powinny być turbinowe. Miały zostać wykonane badania – wiadomo coś o nich? Kolejny temat to rondo przy kościele i potem skrzyżowanie z DW720 (Błońską?). To chyba nie jest temat do dyskusji z GDDKiA tylko województwem, ale czy coś się dzieje w tym temacie?

 6. KK pisze:

  Któregoś poranka wybrałem się do lasu w Suchym Lesie. Niestety to nie był dobry pomysł. Zamiast ciszy był wieki huk od ekspresówki. Było głośniej niż u mnie na osiedlu w Pruszkowie.
  Zaczynam dostrzegać ogromny problem, jakim jest ciągły hałas. Zanieczyszczamy nasze miasta światłem i hałasem.

 7. Anonim pisze:

  To po co się tam osiedlali? Przebieg trasy był w planach zagospodarowania przestrzennego od ponad 30 lat, wystarczyło Topkek

 8. KomsomolskajaPrawda pisze:

  nie może być tak, że interes jednostki jest ważniejszy od interesu ogółu, nie popieram mieszkańców, mogą sprzedać tanio swoje posesje i pobudować się w spokojniejszym miejscu.
  To co mają powiedzieć mieszkańcy Holandii , gdzie jest najwięcej autostrad na 1m/Kw !?

  • Mak pisze:

   Jak ktoś mieszka w namiocie i żyje z grzebania w śmieciach, to rzeczywiście jest to łatwe rozwiązanie. Jak rodzina ma dom w tym samym miejscu od pokoleń, to radę „tanio sprzedaj i kup sobie coś innego” możesz zachować dla siebie. Drogi są dla wszystkich i dla mieszańców mniejszych miejscowości też. A w Holandii autostrady są obsadzone żywopłotami lub ekranami i omijają miasta z daleka.

 9. Panie Zwoliński, pisze:

  Dlaczego tak uważnie wsłuchuje się Pan w głosy mieszkańców w sprawie drogi, a od lat nic nie robi w sprawie uciążliwości Hetmana. Równi i równiejsi, czy jednak jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o mamonę?

  • Obiektywnie pisze:

   Jak już o mamonie mowa to warto przypomnieć kto zarobił na handlu maszynami z hetmanem… Tak to Pan o nazwisku zaczynającym się na M a sympatyzujący z dwoma kandydatami wspieranymi przez pis…

 10. gość pisze:

  kiedy ekrany wzdłuz alei jerozolimskich które przebiegają przez gęsto zamieszkane tereny mieszkalne?

 11. Sympatyk Nadarzyna pisze:

  Nie może być tak, że za mój komfort jazdy po S8 cierpią mieszkańcy jakiegoś miasta. Jak najbardziej popieram mieszkańców Nadarzyna. Brawo dla wójta za dbanie o interes mieszkańców.

  • D pisze:

   Może być tak. Jak nie chcesz mieć za oknem drogi tylko stertę wysypanych kamieni to masz budy grzybek czy inne wiochy do mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły