Tony podróbek w Wólce Kosowskiej

Region

W piątkowy poranek funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili kontrolę w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Efekt? Zabezpieczenie kilku ton podrabianych towarów w 40 busach i zatrzymania kupców.

Centrum w Wólce od dawna owiane jest złą sławą. Z tego powodu co jakiś czas trafia pod lupę rozmaitych służb. Tym razem byli to celnicy, którzy postanowili sprawdzić legalność przedmiotów oferowanych do sprzedaży wprost z samochodów rozstawionych wzdłuż głównej alei.

W piątek rano funkcjonariusze zablokowali wjazd i wyjazd z placu, co już samo w sobie wywołało popłoch wśród handlarzy. Szybko okazało się dlaczego. W 40 busach znaleziono towary z zastrzeżonymi znakami, podrabiane buty, zabawki, kosmetyki i ubrania. Kilka osób, w tym Polka, zostało zatrzymanych. Grozi im odpowiedzialność karna za wprowadzanie do obrotu podróbek.

Jak zaznaczają celnicy, nie tylko sprzedaż, ale również kupowanie nieoryginalnych towarów może mieć poważne konsekwencje. W „asortymencie” centrum w Wólce znalazły się bowiem także artykuły przeznaczone dla dzieci. Mogą one zawierać szkodliwe substancje, nie posiadają odpowiednich certyfikatów i są niebezpieczne dla maluchów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.