Tomek z Brwinowa potrzebuje naszej pomocy

Akcja charytatywna / Brwinów

43-letni mieszkaniec Brwinowa i były radny Gminy Brwinów zbiera środku na zakup roweru trójkołowego ze wspomaganiem elektrycznym. Tomek w 2013 roku przeszedł operację usunięcia guza mózgu, po której nastąpił niedowład lewostronny z głęboką spastyką mięśni.

„Przed operacją byłem bardzo aktywny biegałem, grałem w piłkę, jeździłem na rowerzePo operacji przez ponad rok walczyłem intensywnie o powrót do sprawność z przed operacji, niestety sprawność nogi powróciła w 80% a ręki tylko w 50 % pozostała też spastyka. Powrót do takiej sprawności pozwolił mi na chodzenie (szybkie marsze czasem nawet po kilka kilometrów ) już nie bieganie i jazdę na rowerze o piłce trzeba było zapomnieć. Aktywnie uczestniczyłem we wszystkich imprezach typu marszobiegi masy krytyczne czy inne rajdy rowerowe.

W maju 2019 nastąpił nawrót choroby i zaczęła się chemioterapia, którą zakończyłem w kwietniu 2020 chemia dodatkowo troszkę mnie sponiewierała, brak sił na cokolwiek praktycznie nie wychodziłem z domu nie miałem sił absolutnie na nic.

Obiecywałem sobie że jak tylko przyjmę ostatni cykl chemii  to biorę się za siebie i wtedy przyszła pandemia korona wirusa, podczas pandemii ze względu na utratę odporności po chemioterapii nigdzie nie wychodziłem 🙁

Ale ile można gnić w domu w czterech ścianach  ostatnio zacząłem wychodzić na krótkie spacery lecz niestety po przejęciu kilkuset metrów noga odmawia posłuszeństwa, próbowałem też wsiąść na rower ale na taki zwykły już nie wsiądę ze względu na zaburzenia równowagi

Próbowałem na trójkołowcu ale tu znów problem z nogą  jak już uda i się postawić nogę na pedale to nie mam siły kręcić.

W chwili obecnej coraz bardziej mnie dobija moja sytuacja potrzebuję się wyrwać z domu potrzebuje kontaktu i ruchu na świeżym powietrzu

Celem tej zrzutki jest zakup roweru trójkołowego ze wspomaganiem elektrycznym taki rower jest przeznaczony  do rehabilitacji osób ze schorzeniami układu ruchu. Znajduje zastosowanie u osób po udarach mózgu wymagają wzmocnienia m.in. kończyn dolnych.” – czytamy na stronie zbiórki.

Potrzebne tylko 5 000 zł – także pomagamy. https://zrzutka.pl/g43rnk

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Tomek z Brwinowa potrzebuje naszej pomocy”

 1. Brwinowianin pisze:

  pij ocet jabłkowy, jedz czosnek.
  Ocet jabłkowy zabija komórki rakowe, można nim nawet wypalić małe „raczki” , narosty skórne itp…

  • Apri pisze:

   Pan Tomasz potrzebuje wrócić do sportu, co da mu siłę i przyjemność, a nie porad znachorów z Internetu. Gdyby domowe sposoby na raka były skuteczne, to nie byłoby onkologii.

  • Tomek pisze:

   Niestety jak widać na twoim przykładzie bardzo szkodzi na mózg, chyba że pijesz jeszcze inne wynalazki. Skąd czerpiesz taką wiedzę? Nawet chyba w twojej ulubionej reżimówce nie opowiadają takich bzdur. Lepiej zamiast kupować octu dorzuc się do zbiorki

 2. Mirek pisze:

  Panie Tomku, również nad tym tematem się zastanawiałem. Jest taka firma za Warszawą która wykonuje rowery dla konkretnego inwalidy. Również wyczynowe, dla osób zdobywających medale. Mnie również chodzi o dostosowany rower rekreacyjny. Oni mają to zaaprobowane jako sprzęt rehabilitacyjny. Ponieważ jest to likwidowanie barier można starać się o dotację 80% ceny roweru z PFRON za pośrednictwem Urzędu Powiatowego. W tym przypadku nie ma znaczenia dochód w rodzinie ani skierowanie od lekarza. Możliwe, że panu by przysługiwało. Rowery są znacznie droższe niż np. Tolek, ale jak pan zobaczy zalety są ogromne. Jest tu rzeczywista funkcja rehabilitacji i likwidacji barier. Mają swoją stronę: carbonbike.pl Również ciekawe zdjęcia na FB. Ja ich nie reklamuję. Jest to bardzo ciekawy temat dla nas, inwalidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły