To nie koniec batalii o wyborcze wątpliwości

Nadarzyn

Jak się okazuje, Urząd Gminy w Nadarzynie zbyt wcześnie ogłosił zakończenie sprawy sądowej dotyczącej protestu wyborczego złożonego przez dwa samorządy. Sąd rozpatruje złożone zażalenie od wyroku.

Wracamy do sprawy, o której pisaliśmy tutaj. Komitety KWW Zielona Gmina – Nasz Dom oraz KWW Arkadiusz Koper – Platforma dla Nadarzyn tuż po zakończeniu wyborów samorządowych w 2014 r. stwierdziły, że zostały one sfałszowane. 21 maja tego roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wszystkie wnioski złożone przez obydwa komitety. 18 września wyrok uprawomocnił się, a sprawa została opisana w „Wiadomościach Nadarzyńskich”.

Z artykułu można było dowiedzieć sie, że wnioskodawcom przysługiwało prawo odwołania do sądu wyższej instancji, z którego nie skorzystali. Poajwiło się pytanie, dlaczego? Okazało się, że nie mogli tego wykonać ponieważ nie otrzymali uzasadnienia wyroku. 20 października zostało wysłane do sądu ponaglenie w tej sprawie.

– Wyrok nie został mi doręczony skutecznie. Złożyłem wniosek o przywrócenie terminu. Sąd ten termin przywrócił na początku grudnia. W tej chwili będzie rozpoznawane zażalenie od tego wyroku przez sąd II instancji – mówi Witold Zielak z kancelarii adwokackiej reprezentującej interes komitetów. – Niestety takie braki w doręczeniach uzasadnień zdarzają się. Są przewidziane specjalne procedury jak zachować się w takich sytuacjach – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.