To koniec prac na ul. Stalowej. Jak oceniacie efekt?

Pruszków

Przebudowa ul. Stalowej w Pruszkowie dobiegła końca. Zatem można już w pełni korzystać z jezdni i chodników.

Roboty drogowe rozpoczęły się w maju. Prace nie polegały tylko na położeniu nowej nawierzchni jezdni i chodników. Wykonano tu odwodnienie, wybudowano nowe ledowe oświetlenie, a także przebudowano istniejący przejazd przez tory łącznicy kolejowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Na realizację zadania miasto Pruszków otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości blisko 4,5 mln zł, przy czym całkowity koszt inwestycji wyniósł około 5,9 mln zł.

Nawierzchnia jezdni została wybudowana z kostki betonowej.

Maksymalnym terminem oddania drogi do użytku był 30 listopada, więc prace udało się zakończyć przed czasem. Jak podobają się Wam przeprowadzone prace i efekt przebudowy ul. Stalowej? Zostawcie komentarz!

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “To koniec prac na ul. Stalowej. Jak oceniacie efekt?”

 1. Retro pisze:

  Kiedyś dawno, dawno temu zbudowano ładnie wyprofilowane progi zwalniające na ulicy Helenowskiej. Jedzie się po nich po prostu normalnie. I kostkę położono solidnie. Po ok 15 (?) latach wszystko nadal jest cacy. Ale to było dawno i za pewne za drogo. Teraz tak się nie robi.

 2. sAddaM pisze:

  Jest super. Trzeba tylko zrzucic napalm na pato-kamienice i bedzie gitarra.

 3. Kpt Nemo pisze:

  Gdyby buractwo miało szacunek dla innych użytkowników drogi i poszanowanie dla przespisów ruchu drogowego to nie trzeba by było instalować progów zwalniających.
  Ale polski cham za kierownicą rozumie tylko prymitywne jak na XXI wiek środki dyscyplinowania.
  Ćwieki martwią się o ekologię a jeżdżą starymi kopcącymi śmierdziuchami tdi

 4. niepirat pisze:

  Ktoś na tych progach zarabia,sa już nawet tam gdzie są kompletnie bez sensu, gdzie nie ma skrzyżowań,pasów,świateł a obok biegnie ścieżka dla rowerów..

 5. Pruszk. pisze:

  Wieczorem wyglada to bardzo ładnie, latarnie tworzą przyjemny klimat, szkoda,ze sypiące się kamienice psują cały efekt,mam nadzieje ,ze w przyszłości ulica przejdzie całościową modernizacje.

 6. As pisze:

  Oszołomie, upośledzony „para-projektancie” od tych progów – następnym razem w poprzek ulicy ułóż krawężniki – bedziesz jeszcze bardziej niszczył użytkownikom auta… Czy takie progi, jak no na Działkowej nie spełniają swojej roli??? Ludzie na takich nie zwalniają? A może ci stoi jak masz świadomość, że kierowcy niszczą zawieszenia przez twój szajs?

 7. abcd pisze:

  Ulica z dość wąskim chodnikiem prosta jak strzelił i jedyny pomysł na ograniczenie prędkości na niej to progi zwalniające. To ma być osiągnięcie? W XXI w., w „sercu Europy”, w 60tys. mieście 20 km od stolicy?

  Dodatkowo współczuję ludziom, którzy muszą tam mieszkać – od jazdy po kostce jest większy hałas (szum) niż po asfalcie + więcej spalin od samochodów zwalniających i przyspieszających za progami.

 8. Wilku straszny pisze:

  I po co są te progi zwalniające?

 9. Podróżna pisze:

  Co w takim razie z autobusami?! Czekałam wczoraj na przystanku przy Urzędzie Skarbowym 40 minut. W tym czasie powinna być linia 1. Nie było. Żadnej informacji na powrót na starą trasę ulicą Stalową nie było, a jak się okazało tak teraz kursuje.

 10. Tajtus pisze:

  Wygląda to teraz tanio i tandetnie. Przypudrowane gówienko coś w tym stylu.

 11. paca pisze:

  Chodniki wyłożono drogą betonową kostką. Nie do doczyszczenia po gumach do żucia, olejach itp. Nie dla polskiego społeczeństwa a ws szczególności tego pokroju ze Stalowej.
  Stworzono betonową rynnę bez choćby wąskiego trawnika. Przez to wszelkie drgania jezdni będą się przenosić na pobliskie kamienice powodując wzmożone ich pękanie. Ta sama bezmyślność projektanta co na Kraszewskiego. Tylko tam ruch o wiele intensywniejszy.

 12. pytający pisze:

  kostka i po co??? takie badziewie???
  Po co na siłę tą kostkę wpychają ani to ładne ani praktyczne, tylko utrudnia życie

 13. Anonim pisze:

  Stalowa jest dopiero przed modernizacją. Po modernizacji chodniki powinny być szerokie, parkowanie równoległe, a ulica jednokierunkowa. Brak jest monitoringu i miejsc do siedzenia.

 14. Anonim pisze:

  Beton, beton, beton, beton. A gdzie miejsce na rośliny?

 15. 986 pisze:

  A kiedy straż miejska lub policja zajmie się wrakiem zaparkowanym po parzystej stronie ulicy, gdzie obecne jest zakaz parkowania?

  • Norbi pisze:

   Mieszkam na stalowej, kostka…ok, lepiej wygląda niż było, jeżeli chodzi o progi zwalniające, cóż ,powinno być ich stanowczo więcej, idioci w godzinach wieczornych pokazują na co ich stać, a ludzi i dzieci jest bardzo dużo z okolicznych kamienic. (Mam auto), jeżdżę powoli,

 16. Zofia pisze:

  Źle oceniamy. Nie powinno być w ogóle progów zwalniających. Projektanci żyją chyba jeszcze w epoce PRL.

 17. aaaaaaaaaaaaaaaaaaa pisze:

  wszędzie tą badziewną kostkę pchają wrrr zobaczcie jak wyglądają inne ulice nią wylożone m.in. daszyńskiego, która wola o pomstę i ponowne wyłożenie

 18. Greg pisze:

  Stalowa zrobiona schludnie, dobry dojazd do galerii, ale sypiące się kamienice z dymiącymi kopciuchami zostają. Powinno się zwrócić także uwagę na oświetlenie ulic w mieście. W wielu miejscach nawet przy głównych ulicach jest ciemno wieczorem

 19. paca pisze:

  Ślicznie. To że akurat deweloper tu wybudował to oczywiście czysty przypadek.

 20. Wilku zniewieściały pisze:

  No nie do końca skonczona ta przebudowa bo zostało by jeszcze elewacje ‚odświeżyć’ na kamienicach by to ładnie w całości wyglądało i zachowując ich charakter

 21. Kk pisze:

  Wizualnie całkiem dobrze. Ale kostka jest bardzo nierówno położona. Będzie sie jak po muldach

 22. Anonim pisze:

  sprzedać te kamienice razem z ,, dobrostanem ,, , niech ,, dobrostan,, zacznie pałcić rynkowy czynsz, a za 3 lata będziemy mieli wyremontowany cały kwartał miasta za prywatne pieniądze , a nie publiczne

 23. Hans pisze:

  Jaja urwać temu kto wymyślił progi zwalniające plastikowe zamiast zrobić z kostki brukowej. Efekt jest taki że przejeżdża się przez nie 5km/h , żeby nie polecieć w górę i stukają o podłoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły