To było uduszenie. Zabójstwo pod Błoniem

Region

Prokuratura rejonowa w Grodzisku Mazowieckim prowadzi postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny w Starych Faszczycach (gmina Błonie). Do tragedii doszło w sobotę, dziś postawiono w tej sprawie zarzut zabójstwa.

Do zgonu młodego mężczyzny miało dojść podczas imprezy. W sobotę około godz. 18.00 na miejscu w Starych Faszczycach pojawiła się policja. Od razu do wyjaśnienia zatrzymano dwie kobiety. Dopiero dziś możliwe było ich przesłuchanie. – Zostały zatrzymane dwie kobiety. Były w stanie znacznego upojenia alkoholowego. Po wytrzeźwieniu dopiero dziś mogliśmy wykonać z nimi jakiekolwiek czynności. Jedna z nich po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona, drugiej pani postawiono zarzut z artykułu 148 Kodeksu karnego, czyli zarzut zabójstwa – mówi nam Wojciech Ramotowski, zastępca prokuratora rejonowego w Grodzisku Mazowieckim.

Zarzuty zostały przedstawione po wstępnych wynikach sekcji zwłok. – Śmierć nastąpiła w wyniku nacisku na narządy szyi, które spowodowały zadławienie skutkujące zgonem – wyjaśnia prokurator Ramotowski.

Podejrzanej grozi kara od 8 do 25 lat lub dożywotnie pozbawienie wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.