To będzie miejsce dla każdego

Pruszków

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego powoli zmierza do końca. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na sylwestrową noc!

Kamień węgielny pod budowę Centrum Dziedzictwa Mazowieckiego został wmurowany 5 listopada 2014 r. To było ważne wydarzenie w historii miasta. Od tamtej pory minęły prawie trzy lata. Dziś budynek CDK wita kierowców wjeżdżających do Pruszkowa. Roboty budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Finisz zbliża się wielkimi krokami.

Ważna inwestycja
Centrum Dziedzictwa Kulturowego to pierwsza tak duża inwestycja realizowana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma być miejscem, w którym każdy mieszkaniec znajdzie ofertę odpowiadającą jego oczekiwaniom. W budynku swoje siedziby będą miały: Miejski Zarząd Obiektów Sportowych, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. W trzykondygnacyjnym budynku znajdzie się sala widowiskowo-kinowa z prawie 400 miejscami na widowni, sale taneczne i prób, pracownie muzyczne i plastyczne, a także strefa aktywności fizycznej. Pojawią się siłownie, pomieszczenia masażu i sala do ricocheta. Nie zabraknie odpowiedniej bazy parkingowej. Naziemny plac pomieści 138 samochodów, podziemny – 181.

Otwarcie CDK w sylwestra
Wiele wskazuje na to,że roboty budowlane w CDK zakończą się już w październiku. W kolejnych miesiącach CDK będzie przechodzić odbiory techniczne. Obiekt trzeba będzie również wyposażyć. Wielkie otwarcie zaplanowano na sylwestrową noc. Zapewne będzie można spodziewać się pokazu sztucznych ogni. Nie wykluczone, że z okazji otwarcia zostanie przygotowany bal lub inne widowisko sceniczne. Władze miasta pracują nad scenariuszem imprezy

Bogata oferta 
Centrum Dziedzictwa Kulturowego swoją ofertą ma przyciągać mieszkańców. Władze miasta prowadzą już rozmowy z firmami, które miałyby zająć się koordynacją wydarzeń kulturalnych w CDK. – W końcu będziemy mieli obiekt, w którym mieszkańcy w komfortowych warunkach będą mogli uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych począwszy od koncertów, przez występy kabaretów po spektakle teatralne – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Chcemy by każdy znalazł tu coś dla siebie – dodaje. 

Wykorzystanie otoczenia
Warto dodać, że również otoczenie CDK zostanie zagospodarowane w taki sposób, by służyło mieszkańcom. W obiekcie znajdzie się m.in. ścianka wspinaczkowa, a wokół budynku przygotowana zostanie specjalna ścieżka, z której będą mogli korzystać m.in. miłośnicy nordic walkingu.

Zajrzyjcie do dodatku o Pruszkowie, który ukazał się w 411 numerze Gazety WPR:

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.