Termomodernizacja sześciu budynków

Piastów

Władze Piastowa przymierzają się do dużej inwestycji. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji sześciu budynków.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłosił konkurs na nabór podmiotów, które mogą pozyskać dofinansowania w ramach funduszy europejskich. Swoich sił próbuje w nim piastowski magistrat. Pod uwagę wzięto budynki: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica, Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego, wielorodzinnego przy ul. Tuwima 4 oraz urzędu miasta.

Póki co ogłoszono przetarg na wykonanie projektów. Kiedy kolejny etap? – Chcemy uzyskać dokumentacje projektowe jak najszybciej. Gotowe są już audyty energetyczne wobec tego planujemy, że projekty pozyskamy już pod koniec stycznia przyszłego roku. Następnie zostaną one poddane ocenie. Jeżeli wszystko przebiegnie po naszej myśli to na przełomie lutego i marca ogłosimy przetarg na wykonawstwo – mówi Konrad Rytel, zastępca burmistrza Piastowa. – Takie roboty powinno przeprowadzać się w porze letniej dlatego mocno staramy się aby to wszystko miało finał pozytywny – dodaje.

Jak się okazuje, nawet jeśli włodarze nie uzyskają dofinansowania to i tak wyremontują część budynków. – Termomodernizacja to przede wszystkim energetyczna oszczędność i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych poszczególnych obiektów. Jeżeli uda się nam pozyskać dofinansowanie to zmodernizujemy wszystkie budynki. Jeśli nie, to będziemy wybierać te, które najbardziej wymagają takiej inwestycji, czyli mają największe straty ciepła. Niektóre stoją już 40 lat i nadszedł czas aby kompleksowo poprawić ich energooszczędność – wyjaśnia Rytel.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.