Teren w Falentach do zagospodarowania. Powstaną boiska i nie tylko

Falenty

W Falentach (gm. Raszyn) zostanie wybudowane zupełnie nowe boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko do siatkówki i innych gier zespołowych. Oba będą posiadały nawierzchnię trawiastą.

Mowa o bardzo urokliwym miejscu. Teren rekreacyjny powstanie przy al. Hrabskiej nieopodal parku pałacowego i stawów. Inwestycja obejmie budowę boisk do piłki nożnej, siatkówki, modernizację chodnika (istniejąca nawierzchnia z płyt ma zostać zastąpiona ścieżką żwirową zakończona placykiem pomiędzy boiskami), wykonanie oświetlenia oraz małej architekrury.

Więcej o tym zadaniu powiedział nam wójt gminy. – Budujemy boisko wraz z placami zabaw przy al. Hrabskiej w Falentach. Będą to m.in. trawiaste boiska do piłki nożnej, siatkówki i teren rekreacyjny, czyli place zabaw dla dzieci. To tereny chronione dlatego nawierzchnia boiska będzie obsiana naturalną trawą – mówi Andrzej Zaręba, wójt Raszyna. – To teren instytutu technologiczno-przyrodniczego, my mamy przekazane przez instytut jego użytkowanie. Ponadto występowaliśmy o dofinansowanie tego zadania do marszałka, ale na razie nie mamy rozstrzygnięcia tego wniosku, wobec tego postanowiliśmy rozpocząć inwestycję sami. W trakcie zobaczymy czy uda się nam pozyskać środki zewnętrze – dodaje.

Boisko do piłki nożnej będzie miało wymiary 56 m na 26 m. Pojawią się też piłkochwyty. Boisko do siatkówki będzie mniejsze – 18 m na 9 m. Boiska mają być oświetlone sześcioma latarniami z oprawami led przeznaczonymi do celów sportowych. Dojście do boisk zaprojektowano od istniejącej drogi (alei Hrabskiej) po modernizowanej ścieżce. Na placyku pomiędzy boiskami zostaną ustawione ławki modułowe 10 miejscowe z siedziskami kubełkowymi z polipropylenu w kolorze szarym.

Kiedy teren zostanie zagospodarowany? Termin w dokumentacji przetargowej określono na koniec listopada. Ale z uwagi na koniec roku, warunki pogodowe i to, że trudno teraz znaleźć wykonawców na roboty budowlane, to może się to nie udać. – Mamy świadomość, że ciężko będzie skończyć to zadanie w tym roku. Zobaczymy też jaka będzie oferta z rynku jeśli chodzi o wykonawców. Będzie to też zależne od pogody – mówi wójt Zaręba.

Co prawda nie jest to wielka inwestycja, jakich ostatnio kilka zrealizowano w Raszynie, ale dla mieszkańców tego rejonu z pewnością będzie bardzo cenna.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.