Targowisko po remoncie

Piastów

Koniec remontu targu w rejonie ul. Lwowskiej i al. Krakowskiej w Piastowie. Kupcy i mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego placu.

Inwestycję udało się zrealizować i zakończyć na długo przed pierwotnie wyznaczonym terminem. Wykonawca miał czas aż do października, ale jak już wiadomo, prace na targowisku już się zakończyły i powoli wraca tam handel. – Piastowskie targowisko zmieniło się nie do poznania. Klienci i kupcy mogą już korzystać ze zmodernizowanego targowiska miejskiego. Została jeszcze do wykonania niewielkie prace kosmetyczne, ale już dziś z efektu możemy się cieszyć – informuje piastowski urząd miasta.

Jaki był zakres przedsięwzięcia? Wyremontowano nawierzchnię wzdłuż pawilonów i placów postojowych, wykonano odwodnienie, pojawiły się nowe miejsca parkingowe.

Na remont targowiska Piastów w ubiegłym roku pozyskał dofinansowanie z programu rewitalizacji obszarów zmarginalizowanych. Z tej puli finansowana jest także modernizacja zabytkowej Wilii Millera. Tam prace jeszcze trwają. – Wykonano już posadzki i warstwy izolacyjne w piwnicy, drugą część stropu nad pierwszą kondygnacją, klatkę schodową wraz z szybem windowym. Rozpoczęto także wykonywanie instalacji elektrycznych i sanitarnych. Do końca tego roku obiekt przejdzie kapitalny remont. Otaczający ją teren także zyska nowy wygląd – zapewniają piastowscy urzędnicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Targowisko po remoncie”

 1. lowa pisze:

  to tylko parking a co z targowiskiem i drogami dojazdowymi?

 2. piastowiak pisze:

  Jak zakończony remont targowiska? Przecież nie został nawet rozpoczęty! Teren ogrodzony od strony ul. Piotra Skargi bez zmian – wertepy i błoto jak popada. I do tego wielka dziura między jedną a drugą bramą na pół szerokości drogi. Poza tym ciekawi mnie co oznacza, że teren wokół willi Millera zyska nowy wygląd? Czy to przypadkiem nie oznacza, że w wyniku tzw. rewitalizacji zostanie wycięta z połowa albo i więcej drzew, bo teolog tak walczył najpierw o akacje na stacji PKP w Piastowie, a potem rżnął drzewa na potęgę.

 3. Wyborca pisze:

  Super, ale z drugiej strony targowiska w jezdni dziura jak lej po bombie.

 4. Antek.kartofel pisze:

  Większość mieszkańców Ursusa zaopatrywała się na targu w Piastowie a teraz przenieśli się do Ursusa na Gierdziejewskiego W Piastowie drogo i problem z miejscami parkingowymi nożna liczyć tylko na miejscowych

 5. Dr. Huckenbush pisze:

  Tak naprawdę targowisko, sensu stricte czyli plac targowy otoczony ogrodzeniem nie został wogole ruszony. Zmodernizowano otoczenie targowiska. Ale np. Co dalej z ruiną dawnej restauracji Podmiejska? Czy ten budynek będzie remontowany, burzony? Pawilony handlowr też raczej lata świetności maja juz dawno pozasobą. Pomijam fakt iż częściowo z jakimiś sensownym najemcami tam również kiepsko. Czy nie można było wybudować dużego, nowoczesnego targowiska na całym tym terenie? Teraz wygląda to jak umyta i umalowana trochę bida.

 6. Hi pisze:

  A miałam nadzieję że targowisko będzie podobne jak w Grodzisku Mazowieckiem.A JEST JAK JEST DOBRE I TO !!!

 7. Renata pisze:

  Wszystko ładnie , ale co z placem od strony Piotra Skargi, można połamać nogi a jak jest mokro to się utopić. Wygląda obskurnie brak toalet dla klientów, nie ma gdzie się schować przy opadach deszczu ogrodzenie jak u lumpów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły