Tablica upamietniająca ks. Romana Indrzejczyka

Region

Towarzystwo Przyjaciół Tworek „Amici di Tworki” wyszło z inicjatywą stworzenia tablicy upamiętniającej księdza Romana Indrzejczyka. Kapelan był mocno związany z Pruszkowem i Szpitalem Tworkowskim.

Ksiądz Roman Indrzejczyk zginał w katastrofie smoleńskiej. Przez wiele lat pełnił on swoją posługę w Pruszkowie. Kapelan był współzałożycielem parafii św. Edwarda. Wielu ludzi nadal pamięta o jego wielkich czynach i zasługach. Dlatego też powstała idea stworzenia tablicy upamiętniającej księdza Romana.

W tworzenie projektu tablicy zaangażowali się najwybitniejsi polscy artyści – prof. Gustaw Zemła i prof. Wojciech Zabłocki. Pamiątkowa tablica wykonana z brązu ma zostać umieszczona w przedsionku Kościoła Tworkowskiego. Łączny koszty realizacji całego projektu wynosi 20 tys. złotych. Planowo tablica ma zostać odsłonięta pomiędzy 14 listopada (data urodzin ks. Indrzejczyka) a 8 grudnia (data święceń kapłańskich).

Przedsięwzięcie będzie finansowane z funduszach zebranych z indywidualnych wpłat mieszkańców. Obecnie udało się zgromadzić kwotę w wysokości 970 złotych. Wszyscy, którzy chcą mieć wkład w sfinansowaniu tablicy swoje datki mogą wpłacać na następujące konto:
55 1240 6380 1111 0000 5114 7394

Amici di Tworki, 05-802 Pruszków, ul.Partyzantów 2/4, z dopiskiem: „tablica księdza Romana”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.