Szykują się do remontu Powstańców. Będą utrudnienia

Pruszków

Jeszcze w tym roku ul. Powstańców w Pruszkowie zostanie wyremontowana. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia.

Stan nawierzchni na ul. Powstańców nie jest najlepszy. Liczne nierówności, koleiny i pęknięcia sprawiają, że komfort jazdy jedną z głównych ulic miasta jest wątpliwy. Ta sytuacja ma się jednak zmienić i to jeszcze w tym roku.

Władze powiatu pruszkowskiego wybrały już wykonawcę, który zajmie się wymianą nakładki na ul. Powstańców. To firma Efekt, ta sama która m.in. wybudowała rondo u zbiegu ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej.

Dziś jeszcze nie wiadomo jak zostanie zorganizowany ruch na ulicy Powstańców na czas prac. Choć roboty obejmują głównie sfrezowanie starej nawierzchni, ułożenie nowej nakładki i odtworzenie oznakowania poziomowego, to odcinek przewidziany do remontu jest zbyt długi by roboty udało się wykonać weekendowo. – Za tymczasową organizację ruchu będzie odpowiadał wykonawca. Być może zdecyduje się na realizację prac fragmentami. O utrudnieniach będziemy informować mieszkańców z wyprzedzeniem – usłyszeliśmy w pruszkowskim starostwie.

Remont ul. Powstańców będzie kosztował prawie 679 tys. zł. Wszystkie prace maja zostać wykonane do 20 grudnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 33

33 odpowiedzi na “Szykują się do remontu Powstańców. Będą utrudnienia”

 1. yaro pisze:

  Czas na Kościuszki

 2. Martucja pisze:

  Jak firma Efekt weźmie się za remont, to efekt będzie błyskawiczny 🙂 A tak zupełnie na poważnie firma Efekt zrobiła kawał dobrej roboty.

 3. Kasia pisze:

  A kiedy będzie w końcu zrobiona ulica i chodniki na ulicy Waryńskiego wzdłuż torów

 4. mjp pisze:

  Coś mała ta kwota. Nie wiem czy takie ,,remonty” mają sens szczerze mówiąc. Jak już coś robić to porządnie, powinni przynajmniej doprowadzić przy tej okazji do porządku tą pseudo ścieżkę rowerową: oznaczyć czerwoną farbą na przejazdach przez drogę, wywalić krawężniki, wylać asfalt i zorganizować jej ,,ciągłość” od Wojska Polskiego do Plantowej.

 5. Moro pisze:

  A co z ulicą Kazimierza w Skierniewicach? Kiedy tym sie zajmiecie???

 6. realista pisze:

  A Kościuszki? Panie Prezydencie litości tam nie da się jeździć. Odcinek od Nowej Stacji aż do ul. Wojska Polskiego tj dramat

 7. Wilku frasobliwy pisze:

  Kurla, co za durnoty, tera jak jest zimno, święta idą to chcą na siłę to robić??? Gdzie byli wiosna, lato, jesień??? Dajta se spokój, trzeba to zrobić na wiosnę…

 8. Tylko pytam pisze:

  Widzę że firma” Efekt ” wygrywa wszystko. Prace wykonują efektownie (szybko) ale czy też efektywnie? Za jakiś czas zobaczymy.

 9. Mega pisze:

  A co z ulicą Długą, którą kilka lat po remoncie nie da się jechać z uwagi na wadliwe posadowienia studzienek i słabej podbudowy. Czy ktoś za tę fuszerke odpowie?

 10. John Doe pisze:

  są ulice w gorszym stanie np. Kościuszki, Sienkiewicza…..

 11. John Doe pisze:

  są ulice w gorszym stanie np. Kościuszki, Sienkiewicza…….

 12. Anonim pisze:

  a kiedy zajmą studzienkami, które zapadły się od razu po remoncie na wojska polskiego?

 13. Kk pisze:

  Wykonawca gwarantuje szybką realizację

 14. Anonim pisze:

  Przy okazji niech zlikwidują znak stop przy łącznicy 512. Zatrzymują się nieliczni, którzy narażeni są na najechanie przez jadących z tyłu.

  • Anonim pisze:

   Czekam, czekam i czekam a czas ucieka.

  • andrzej pisze:

   kilka lat temu na Wojska Polskiego taki mądry jak ty też się nie zatrzymał i wylądował pod pociągiem. O 23 w nocy.

   • as pisze:

    Idąc tokiem twojego pseudomyslenia: codziennie tysiące kierowcow ma stawać na stopie, bo raz na rok przejeżdża kolejka???? A może raz na ruski rok, po prostu, kolejarz wyjdzie z pociągu przed każdym skrzyżowaniem i po prostu zatrzyma ruch? Czy nie? Może by trochę ułatwić życie ludziom na których głównie się żeruje, czyli kierowcach? Trochę przyzwoitości, bo w wymyślaniu ograniczeń i utrudnień odtatnio osiągane jest mistrzostwo.

    • Anonim pisze:

     Natomiast idąc tokiem Twojego, można raz do roku zabić jedna osobę, wszak rodzi się rocznie kilka, kilkadziesiąt a może nawet kilkaset tysięcy ludzi.

     • As pisze:

      Zrób coś dla ludzi i nie myśl. Jeżeli kolejarz wyjdzie i zatrzyma ruch na czas na czas przejazdu, to jak ma ktoś zginąć? Jak nie rozumiesz to spytaj swojego przełożonego na budowie.

   • Logicznie myślący pisze:

    Czy jak ten pociąg techniczny jest przetaczany raz czy 3 razy w roku to on nie powinien ustępować pierszeństwa przy krzyżówce z drogą samochodową a jego załoga wychodzić przed niego i ewentualnie wstrzymywać ruch na te 30sek?

    • Rollo pisze:

     @Logicznie myślący. Ale tak się właśnie dzieje. Jak pociąg techniczny dojeżdża do skrzyżowania to ktoś z obsługi wychodzi i zatrzymuje ruch. Te znaki „stop” to pic na wodę fotomontaż, żeby tylko odebrać torowisko.

 15. Anonim pisze:

  Podstawowe pytanie: na którym odcinku Powstańców będzie nowa nakładka?

 16. Głos pisze:

  Coś wiadomo na temat kartofliska Kościuszki, dla niepoznaki nazywanym ulicą?

  • hardcorp pisze:

   No właśnie. Jedna z głównych ulic a nikt ani słowa… A to już i pod kartoflisko przestaje podchodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły