Szukają wolontariuszy, walczą z samotnością seniorów

Region

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2003 roku wspierając seniorów cierpiących na samotność. Od 19 lat prowadzi program „Twoja obecność pomaga mi żyć”, w ramach którego organizowany jest długoterminowy wolontariat towarzyszący. Od 2017 r działania prowadzone są również w Pruszkowie i okolicach.

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już rodziny i znajomych, a jeśli już ma to najbliżsi mieszkają daleko lub są zbyt zabiegani, by regularnie odwiedzać nestorów rodu. Seniorzy wiec tkwią w swoich domach i skazani na samotność tracą chęć życia.

Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich realizują program „Twoja obecność pomaga mi żyć”, który jest odpowiedzią na samotność ludzi starszych. –Wiemy, że wielu ludziom, brakuje na co dzień obecności drugiego człowieka. Dlatego nasze Stowarzyszenie oferuje starszym samotnym osobom odwiedziny wolontariuszy. Nasi wolontariusze to osoby w różnym wieku, o otwartych sercach, pełne ciepła i zrozumienia dla problemów podeszłego wieku. Każdego podopiecznego odwiedza stale ten sam wolontariusz – co najmniej raz w tygodniu na minimum dwie godziny. Wizyty wolontariusza są bezpłatne. Spotkania mogą przerodzić się w długotrwałą znajomość opartą na przyjaźni i zaufaniu. Wolontariusz wspiera w trudnych chwilach, wspólnie z seniorem spędza czas na rozmowach lub spacerach – podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Starsze osoby, które czują się samotne i chcą spędzić czas z życzliwą, serdeczną, chętną do rozmów osobą zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Stowarzyszenia mali bracia Ubogich pod numerem 506 914 837. Po zgłoszeniu się przez telefon, umówimy się na spotkanie, by poznać sytuację oraz zaproponować wolontariusza. Zapraszamy również do zgłaszania się do wolontariatu pod tym linkiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Szukają wolontariuszy, walczą z samotnością seniorów”

  1. Parasol pisze:

    Pomagają 400 osobom na co mają ponad 4 miliony złotych. Na osobę obdarowaną wychodzi 10 tys PLN rocznie. Co prawda stowarzyszenie zalega ze sprawozdaniem za zeszły rok, ale przychód 4 miliony jest. Tylko tych wolontariuszy żal ale po co frajerom płacić.

  2. kostucha pisze:

    Jestem dyspozycyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły