Szukają ratunku u wojewody

Nadarzyn

Gazociąg Rembelszczyzna-Mory-Wola Karczewska ma przebiegać przez miejscowości naszego regionu. Gmina Nadarzyn wielokrotnie podkreślała, że nie wyraża zgody na takie rozwiązanie. W tej sprawie włodarze skierowali pismo do wojewody mazowieckiego.

Gmina Nadarzyn nie zgadza się, aby inwestycja została zrealizowana na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Tomasz Muchalski, zastępca wójta Nadarzyna spotkał się w styczniu z przedstawicielami inwestora. Stronom nie udało się osiągnąć porozumienia.

Urząd nie ustaje w staraniach, aby obronić swoje stanowisko. Gmina wystosowała pismo do wojewody mazowieckiego. Pada w nim propozycja alternatywnej trasy przebiegu gazociągu. –  W związku z faktem że prace projektowe zmierzają ku zakończeniu a nasze protesty nie przyniosły jak dotąd żadnego efektu, zwracamy się do Pana z prośbą o niewydawanie pozytywnej decyzji w tej sprawie jeżeli projektowany przebieg gazociągu będzie przebiegał przez południowo – wschodnią część wsi Wolica. Proponujemy przesunięcie gazociągu nieco dalej na południowy wschód na tereny sąsiadujących z Wolicą Lasów Państwowych – napisali w piśmie skierowanym przez gminę do wojewody mazowieckiego.

Nadarzyńscy włodarze podkreślają, że obecne rozwiązanie jest niezwykle krzywdzące dla mieszkańców. – Wykonanie powyższej inwestycji będzie miało negatywny wpływ na wartość nieruchomości przez które będzie przebiegała inwestycja ale też gruntów położonych w sąsiedztwie gazociągu. Dodatkowo budowa gazociągu zagrozi bezpieczeństwu zabudowań znajdujących się w jego sąsiedztwie – czytamy w piśmie.

Wcześniej gmina skierowała pismo w tej sprawie do firmy Gaz-System S.A., która odpowiada za realizację inwestycji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.