Szukają inwestora zastępczego

Pruszków

Wiele wskazuje na to, że już wiosną ruszą prace związane z budową kompleksu oświatowo-sportowego w pruszkowskiej dzielnicy Bąki. Władze miasta chcą, by inwestycję koordynował inwestor zastępczy.

Bąki to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Pruszkowa. Na polach i łąkach, które niegdyś się tam znajdowały pojawiły się wielorodzinne budynki. Jednak wraz z napływem mieszkańców uwydatniły się problemy tego rejonu miasta. Jakie? Głównie chodzi o brak odpowiedniego zaplecza oświatowego. Na Bąkach nie ma bowiem miejskiego żłobka, przedszkola ani szkoły podstawowej. Do tej pory dzieci z tego terenu musiały uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 9 lub Szkoły Podstawowej nr 1. W nielicznych przypadkach mogły również liczyć na przyjęcie do podstawówki na terenie Piastowa (SP nr 4). Kłopot jednak w tym, że dotarcie do poszczególnych placówek wiązało się z koniecznością długiej wyprawy.

Ta sytuacja niebawem ma się zmienić. Przy ul. Jarzynowej ma powstać kompleks oświatowo-sportowy. Znajdą się tam: żłobek, przedszkole i podstawówka. Na terenie przylegającym do szkoły powstaną wielofunkcyjne boiska, z których będą mogli korzystać mieszkańcy. Wybrany został już nawet wykonawca prac. – Robotnicy zostali wprowadzeni na teren budowy. Jednak przy obecnych warunkach pogodowych niewiele można zrobić – przyznaje Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Nie ma jednak żadnych opóźnień – dodaje.

Okazuje się jednak, że władze Pruszkowa chcą nadzorowanie inwestycji powierzyć zewnętrznemu podmiotowi, chodzi tu o inwestora zastępczego. Dlaczego władze Pruszkowa zdecydowały się na takie rozwiązanie? – To duża i skomplikowana inwestycja, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie energii odnawialnych oraz zastosowanie pomp ciepła – wyjaśnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Jeśli nie zdecydowalibyśmy się na wybór inwestora zastępczego, to fachowców we wspomnianych dziedzinach musielibyśmy zatrudnić na etat. Warto tu dodać, że inwestor będzie nie tylko odpowiadał za obsługę techniczną tej inwestycji, ale również za obsługę prawną – zaznacza Kurzela.

Kiedy w szkole pojawią się pierwsi uczniowie? Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 2017 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.