Szpital Zachodni doceniony

Grodzisk Maz.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim zajął drugie miejsce na Mazowszu i dwunaste wśród placówek zapewniających najlepszą opiekę medyczną w Polsce w Rankingu Szpitali 2016.

To prestiżowe wyróżnienie. Ranking przygotowany został już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade, a patronat honorowy nad nim objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

W zestawieniu Top 100 grodziska lecznica uzyskała wysokie dwunaste miejsce, pokonując wiele placówek z całego kraju, uzyskując wysoką punktację m.in. zarządzanie, jakość opieki, uzyskane certyfikaty, komfort pacjenta, analizę skarg i zażaleń. To dało Szpitalowi Zachodniemu trzecie miejsce w województwie mazowieckim.

Radość z wysokiej pozycji mącą jednak obawy o przyszłość. – Kolejny konkurs, kolejny dobry wynik dla Szpitala Zachodniego. Czy na pewno tym razem daje nam satysfakcję. Niestety nie tak dużą jak dwa, trzy lata temu. Dobry wizerunek szpitala, jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych, warunki pobytu pacjenta w oddziałach, świetna kadra specjalistów oraz efekty leczenia spowodowały, że do szpitala zgłasza się coraz więcej pacjentów powiększających kolejkę do przyjęcia. Od kilku lat popularność szpitala będąca efektem dobrej i ciężkiej pracy całego personelu, zaangażowanie władz powiatu grodziskiego i miasta, instytucji i osób nam życzliwych zaczyna nam doskwierać. Ze szpitala powiatowego w krótkim czasie staliśmy się wielospecjalistycznym szpitalem o zasięgu wojewódzkim. Zgłaszają się do nas pacjenci z dalekich miast całego kraju. To dla nas satysfakcja ale i wyzwanie mające wpływ na kondycję finansową szpitala – nie kryje Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.