Szpital polowy w Nadarzynie?

Nadarzyn

Właściciele Ptak Warsaw Expo podtrzymują deklaracje z początku roku o możliwości adaptacji hal targowych w Nadarzynie na tymczasowy szpital polowy.

Już pod koniec marca Tomasz Szypuła,prezes Ptak Warsaw Expo oświadczył, że może przekazać do dyspozycji władz obiekty w Nadarzynie. – Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku – mówił wtedy prezes PWE.

Podczas pierwszej fali pandemii rząd nie zdecydował się na stworzenie szpitali polowych. Obecnie trwają przygotowania do stworzenia szpitala polowego na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Tymczasem Tomasz Szypuła ponownie proponuje wykorzystanie hal w Nadarzynie. „Zarząd podtrzymuje gotowość i jeżeli będzie taka potrzeba, to bezpłatnie przeznaczy do dyspozycji państwa polskiego możliwość skorzystania z hal expo w celu utworzenia szpitala polowego” – czytamy w stanowisku zarządu Ptak Warsaw Expo.

Rząd obecnie sprawdza kilka lokalizacji, w których mogłyby powstać szpitale polowe. Obiekty wcześniej musza jednak przejść szereg kontroli. Jednak lokalizacja szpitala w Nadarzynie wydaje się prawdopodobna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Szpital polowy w Nadarzynie?”

 1. paca pisze:

  Może położą tam Kaczyńskiego kiedy wreszcie go dopadnie. Będzie miał 1000 sąsiadów a leczyć go będzie 22-letni żołnierz WOT po 3-godzinnym przeszkoleniu.

 2. Zapora pisze:

  Te komentarze napisali bezmózgowscy covid – 19 z żar im mózg.

 3. Wera pisze:

  Ściema, ściema ściema. Kogo oni próbują nastraszyć? Przecież ludzie już przestali wierzyć w tego całego wiruska

 4. AntyBlanty pisze:

  Szpital to powinni zrobić na Pruszkowskim Torze Kolarskim, od lat g***o tam nocuję, blisko do Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach bo jedynie dzieli ich jakaś rzeczka 🙂 co powinno ułatwić funkcjonowanie i łatwy dostęp lekarzy do pacjentów 🙂

  • chór@staruszków z miasta pruszków pisze:

   Nic dodać nic ująć (przez 2 dni próbowałem skontaktować się z lekarzem w żadnej przychodni nie uzyskałem połączenia-ebał ich pies i małe pieski)

 5. Starszy pan pisze:

  A nie lepsza by była Wólka Kosowska?

 6. jot pisze:

  mc donald blisko więc i wyżywienie by było

 7. paca pisze:

  Świetny pomysł i patriotyczna postawa. W hali obok może krematorium, dom pogrzebowy i regały wysokiego składowania na urny z prochami.

  • Polka pisze:

   Proszę sobie nie żartować.

  • Grzegorz pisze:

   Biznes podupada to Ptak zwietrzył interes z wynajęciem magazynów,.. niestety nawet szpital południowy nie cieszy się popularnością wśród „nie-rządu”,.. po prostu nie da się na tym zarobić,.. Jakby Ptak był handlarzem bronią, powiązanym z WSI, to już leżeliby tam pacjenci,..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły