Szpital polowy w halach PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie?

Region

Deklarację o możliwości ulokowania szpitala polowego w halach PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie złożył prezes zarządu spółki, Tomasz Szypuła. Na razie nie ma oficjalnej odpowiedzi na tę propozycję.

Duże hale wystawiennicze służą już jako szpitale polowe u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli w Polsce pojawi się konieczność organizowania takich tymczasowych lecznic dla chorych na COVID-19, tego typu miejsce mogłoby powstać w Nadarzynie. – Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku – zaznacza Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

– Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m. kw., na terenie których zmieszczą się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu Ptak jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie – dodaje Szypuła

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Szpital polowy w halach PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie?”

 1. ToTylkoJa pisze:

  Za mało miejsca,.. a ktoś ma pomysł które tereny przeznaczyć na cmentarz komunalny?

 2. Eka pisze:

  Do Paweł:
  Tak Panie Pawle trzeba mieć serce ale czy miałby e Pan gdyby szpital zakony stał w bezpośrednim sąsiedztwie Pana domu, w którym są Pana malutkie dzieci i starsi rodzice? –

 3. eratyk pisze:

  Hale nie przynoszą zysku wiec jak zrobi się w nich szpital zakaźny to po wszystkim będzie można wystąpić do rządu o wypłatę odszkodowania za straty bo nikt nie chce wynająć hal w których był szpital zakaźny.
  Biznes, czysty biznes …

 4. paweł pisze:

  Trzeba mieć serce! Szacunek dla Pana i dużo zdrowia

 5. Xxl pisze:

  Jeszcze jakby wlasciciele ośrodków wypoczynkowych, wpadli na pomysł udostępnienia ich na miejsca kwarantanny, byłoby o wiele bezpisczniej. Oczywiście odpłatnie, łatwiej policji pilnować jeden ogrodzony ośrodek jak latać po mieszkaniach.

  • Zz pisze:

   A jakby takim pomysłowym jak ty kazano iść do hotelu i udostępnić swój dom/mieszkanie na kwarantannę to by dopiero było.

 6. Dr.Huckenbush pisze:

  Szacun

 7. paca pisze:

  Szacunek. Tylko skąd wziąć tyle personelu ?

 8. Stanisław pisze:

  A na Facebooku STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 50 tyś nieudaczników jadem zionie we wszystkie możliwe strony.
  Brawo PTAK !!!

 9. xxx pisze:

  Ma facet łeb. Miło, że pomyślał.

  • Gość Niedzielny pisze:

   nie za darmo na pewno, wysypały się wszystkie imprezy, więc trzeba jakoś zarobić

  • KDP pisze:

   jak będzie licho to odpowiednie służby i tak sobie go wezmą bez pytania o zgodę , taka jest ustawa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły