Szpital na Wrzesinie wznowił przyjęcia planowe

Pruszków

Po dwóch tygodniach przerwy Szpital Powiatowy na Wrzesinie znów przyjmuje pacjentów w trybie planowym. Wcześniej osoby z wyznaczonym terminem przyjęcia na oddział chirurgii były odsyłane. Powód? Brak wolnych łóżek.

O tym, że Szpital na Wrzesinie wstrzymał przyjęcia, poinformował nas jeden z czytelników, który mimo pojawienia się w lecznicy w ustalonym dużo wcześniej terminie, nie trafił na oddział chirurgii, lecz został odesłany do domu.

Z pytaniem co się dzieje i z jakiego powodu przyjęcia wstrzymano, zwróciliśmy się do dyrekcji szpitala. Okazuje się, że sytuacja wróciła już do normy. – Sprawa jest już nieaktualna i wszystkie zabiegi planowe na Oddziale Chirurgicznym realizowane są zgodnie z listą kolejkową wymaganą przez NFZ – zapewnia Tomasz Sławatyniec, dyrektor Szpitala Powiatowego na Wrzesinie.

I tłumaczy skąd wynikały problemy. – Mieliśmy przejściowo, przez około 2 tygodnie wstrzymane te procedury, co wynikało z bardzo dużej ilości przyjmowanych pacjentów w trybie ostro dyżurowym i brakiem wolnych miejsc. Niestety w okresie letnim bardzo dużo pacjentów trafia do nas z urazami, ale również przywożone są przez Straż Miejską i Policję osoby w upojeniu alkoholowym, które zajmują łózka na oddziale i „blokują” dostęp do leczenia innym, często bardziej potrzebującym pacjentom – zaznacza dyrektor placówki. – I tu, myślę jest temat do dyskusji na łamach WPR, czy oddział chirurgiczny Szpitala Powiatowego ma służyć za izbę wytrzeźwień? Niestety dzisiaj coraz częściej do takiej roli jest sprowadzany – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.