Szpital na Wrzesinie do rozbudowy

Pruszków

Pruszkowski Szpital Powiatowy przy al. Armii Krajowej powiększy się o nowe skrzydło. Władze szpitala szukają wykonawcy prac budowlanych.

O rozbudowie szpitala powiatowego w Pruszkowie mówi się od dawna. Inwestycja planowana jest już od wielu lat. Teraz przyszła pora na jej realizację, ale odbywa się to etapami. W ubiegłym roku wybudowano nową izbę przyjęć oraz oddział chirurgiczny. Teraz przyszła pora na budowę nowego skrzydła lecznicy.

Co znajdzie się w nowym budynku? Na niskim parterze znajdą się pomieszczenia centralnej sterylizatorni, zakładu diagnostyki obrazowej, pracowni badań endoskopowych oraz baru. Parter budynku ma zostać wybudowany jako tzw. open space. Tu zaplanowano stworzenie oddziału z 20 łóżkami i zapleczem. Na pierwszym piętrze znajdą się: blok operacyjny wraz z wymaganym wyposażeniem, blok porodowy wraz z salą do cesarskich cięć i zapleczem. Dodatkowo wymieniony zostanie węzeł cieplny. Wykonawca będzie musiał zlikwidować istniejącą studnię głębinową i wybudować nowe ujęcie wody dla awaryjnego zabezpieczenia szpitala.

Warto zaznaczyć, że rozbudowa pruszkowskiej lecznicy jest wymagana również przez sanepid. — Szpital ma już przygotowany i przyjęty program rozbudowy. Jest nakaz wojewódzkiego sanepidu żebyśmy wybudowali blok operacyjny do 2020 roku, tak by pozostałe oddziały jak chirurgia, czy ginekologia z położnictwem mogły funkcjonować – zaznaczał jeszcze w ubiegłym roku Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Kiedy nowe skrzydło szpitala będzie gotowe? Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 30 miesięcy od momentu podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Szpital na Wrzesinie do rozbudowy”

 1. Anonim pisze:

  Proponuje na oddziale położniczym wymieć kilka Pań położnych mowa o tych starszych co czekają tylko na kopertki i prezenciki a jak już dostaną to skaczą przy swojej Pani jak małpki a jak już tak robią to niech nie pokazują tego wszystkim bo ludzie to z boku widzą, która ze świeżo upieczonych mam obdarowała panią położną a ta co nie ma zamiaru obsypywać prezentami to jest traktowana po macoszemu.

  • Wilku Starszy pisze:

   Normalny pacjent, to traktują go z sympatią. Natomiast wredny i ciągle zrzędzący jest pomijany. Anonim sam sobie jesteś winn-y/a takiej sytuacji. Ludzi trzeba szanować. Jak jestem pacjentem nie znaczy, że od razu rozpieszczoną księżniczką.

 2. Jan Groszek pisze:

  tu by się przydało zrównać szpital z ziemią i wybudować cały od nowa. W ten sposób to nigdy nie będzie nowoczesny

 3. chwila pisze:

  Oddział z 20 łóżkami w „open space”??

 4. Wilku Starszy pisze:

  Dobrze w końcu coś się dzieje na tej wiosce.

 5. Grabarz pisze:

  Pediatria, SOR, a może jeszcze transplantologia, onkologia i hematologia? Poczytajcie sobie, wybitni znawcy medycyny, o ilości szpitalnych łóżek, w tym dziecięcych, przypadających na 1000 mieszkańców w Kanadzie czy w Holandii. Zamiast biegać na SOR ze skaleczonym paluszkiem czy wymuszać na pediatrach recepty na antybiotyki (radzę poczytać, jak to wygląda w Danii) najlepiej zacząć od siebie: zdrowa dieta, przestrzeganie zasad higieny, szczepienia i ruch na świeżym powietrzu. Ale polskie dziecko od drugiego roku życia musi klepać w smartfona, wlepiać gały w ekran telewizora i konsumować kaloryczne śmieci. Dziecku odmówić? Polskiemu dziecku? Okropność!

 6. Niko Konefał pisze:

  Pewnie dobudują wybieg dla małp, przydałby się 🙂

 7. Anonim pisze:

  A tymczasem w Pruszkowie nie ma oddziału ortopedycznego i pediatrycznego. Trzeci świat w sercu Europy.

 8. Anonim pisze:

  Czy będzie miał kto pracować na tych nowych oddziałach i czy obsługa (leczenie) klientów ( pacjentów) się poprawi.

  • Zez pisze:

   Zatrudnią wiecej ruskich z najniźszą krajową,słyszałem źe juź jadą dwa składy towarowe pociągów a w nich pełno przyszłych roboli do pracy. Polak za takie pomyje nie przyjdzie do pracy.

 9. Pruszkowiak pisze:

  Hmm ciekawe. Szpital boryka sie z epidemia swiezba w zolu i nie moze sobie z tym poradzic od dluzszego czasu. Wprowadzaja coraz to inne specyfiki zaleczajace ale nie eliminujace. Szpital ma dlug siegajacy 12mln zl i sa plany rozbudowy? Obecny dyrektor juz wykonczyl 2 szpitale jak nie 3 z ktorych wylecial z hukiem, czyzby nasz byl nastepny? Panie Rymuza wezmiesz sie Pan za kolege czy media maja sie tym zająć???

  • ... pisze:

   Ciekawe masz informacje o doprowadzeniu do upadku 2 lub 3 szpitali. Z tego co się orientuje, człowiek prowadząc szpital dziecięcy w Dziekanowie Leśnym, doprowadził ten szpital do otrzymania certyfikatu świadczonych usług medycznych, z tego co kojarzę, jako pierwszy w Polsce. Pościągał sponsorów, szpital jak na lata 90-te miał bardzo nowoczesny sprzęt, leczenie przez hipoterapię. Z ostatniego miejsca pracy odszedł, czy też go odwołano, bo z info w prasie, nadepnął, któremuś z miejscowych notabli na stopę.

  • ... pisze:

   Jeszcze jedno, czyżby tak fatalne zdanie na temat obecnego dyrektora, było pokłosiem jego decyzji? Pracownikom nie podoba się obecny dyrektor, bo wymaga, wprowadził całkowity zakaz palenia na terenie szpitala, bo to placówka gdzie się do zdrowia wraca. Wydaje się, że te negatywne oceny wychodzą od ludzi, którzy szpital traktowali jak swój prywatny folwark, a przyszedł ktoś i ma inne spojrzenie i inne wymagania. Remonty oddziałów i ogólne zarządzanie sprawiają chyba niektórym ostry ból czterech liter i są solą w oku. Przez lata się nie dało, a teraz można?

 10. Pawel pisze:

  A o pediatrii jak zwykle ani slowa.

 11. ter32 pisze:

  W Pis-landii zapewne wygra opcja najdroższa po rodzinie tzw. dojnej zmiany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły