Szpital na Wrzesinie bez dyrektora?

Pruszków

Na ubiegłotygodniowej sesji rady powiatu pruszkowskiego dyskutowano o sprawozdaniu finansowym placówki. W jej trakcie swój podpis pod dokumentem wycofał biegły rewident. Okazało się również, że dzień przed sesją rezygnację z pełnionej funkcji złożył dyrektor Tomasz Sławatyniec.

Sytuacja w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie znów wywołuje niepokój. Po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni trudną sytuacją lecznicy zajęli się radni powiatu pruszkowskiego. Przypomnijmy, kilka tygodni temu powodem było widmo zamknięcia oddziału chorób wewnętrznych. Tym razem powodem długiej i gorącej dyskusji było sprawozdanie finansowe placówki za 2018 r.

O stanie kasy szpitala informował radnych dyrektor Tomasz Sławatyniec i biegły rewident, którego zadaniem było zbadanie prawidłowości sprawozdania. Na początku sesji była to opinia pozytywna. Biegły rewident wyjaśniał jakie zadłużenie ma szpital, z czego ono wynika, ile powiat musi dołożyć do utrzymania placówki, aby uniknąć jej zamknięcia. W trakcie okazało się jednak, że różnica między kwotami ujętymi w sprawozdaniu finansowym a wynikami kontroli magazynu szpitala wynosić może nawet pół miliona złotych. W tej sytuacji biegły rewident nakazał korektę sprawozdania.

Z informacji jakie biegły przedstawił na początkowym etapie dyskusji wynika, że powiat musi w ciągu najbliższych kilku miesięcy dofinansować placówkę kwotą około 1,5 mln zł. Całkowite oddłużenie szpitala na Wrzesinie kosztować może ok. 16 mln zł.

Zgodnie z przepisami sprawozdanie finansowe szpitala musi być zatwierdzone przez organ prowadzący najpóźniej do 30 czerwca. To oznacza, że jeszcze w tym tygodniu radni powiatu spotkają się na nadzwyczajnej sesji w tej sprawie.

Informację o złożeniu rezygnacji przez dyrektora Tomasza Sławatyńca w trakcie sesji ujawnił radny Przemysław Siciński, kierując do starosty Krzysztofa Rymuzy pytanie o podjęte w tej sytuacji kroki. Deklarację o odejściu z pracy dyrektor szpitala złożył dzień przed sesją, podczas posiedzenia komisji zdrowia. Z lakonicznej wypowiedzi starosty wynika, że zarząd powiatu rozpoczął procedurę rozpisania konkursu na nowego dyrektora lecznicy.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 36

36 odpowiedzi na “Szpital na Wrzesinie bez dyrektora?”

 1. Zabity pisze:

  Wrzesinek, Chirurgia, To Mordor, nie szpital. Odradzam. Chamstwo, brak wiedzy, lekceważenie zdrowia i życia pacjentów, oraz Poczucie Bezkarności graniczące z bezczelnością to cały Wrzesin. I oni się się chwalą ???, profesjonalizmem ? Powinni wszystkich wsadzić do więzienia na długie lata i odebrać dożywotnio prawo wykonywania zawodu !!! Czego nauczą młodych lekarzy, tego że od ponad 30 lat nic się nie zmieniło. Dostali nowy sprzęt ale nie potrafią zapewnić specjalistów do pracy na nim. Trzeba to zamknąć i otworzyć Muzeum Pamięci dla ofiar Wrzesinka. Odradzam wizytę na Wrzesinie !!!

 2. chór staruszków z miasta Pruszków pisze:

  Służba zdrowia dla Młodych,Zdrowych,Bogatych resztę proszę do dr.Mengele

 3. WSC pisze:

  Pani Dyrekor Sochaczewskiego Szpitala Anita Hofmeister byłaby super kandydatem !

 4. misiek pisze:

  wszystko to ustawki i kolesiostwo, jeden drugiego ciągnie, a o kompetencjach się nie dyskutuję,
  laurki sobie wystawiają sami ,jeden drugiemu , a umiejętności wątpliwe oj wątpliwe

 5. Gość pisze:

  oddzial wewnetrzy zamkniety i juz wszystkie portale na mazowszu o tym pisza. a jak „po ciuchu” zamyka sie oddzialy w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach, przenosi pacjentow i leczy w tragicznych warunkach to juz nikt nie mowi? 25 pacjentow na 1
  (!) pielegniarke w upale ponad 30 stopni na oddziale… nie mowiac juz o tym ze zadne procedury przy takiej ilosci pacenotw nie sa zachowane. dyrekcja nic sobie z tego nie robi a i nikt tez o problemie nie pisze bo po co…

  • Anonim pisze:

   Smutna prawda. Niestety jedna pielęgniarka na cały oddział to norma w Pruszkowskich szpitalach (i nie tylko) więc jak ma być dobrze? A czemu tylko jedna? Bo pracownik kosztuje – szpital jedzie na starej kadrze a młodzi nie przyjdą pracować za proponowane stawki. Kto ma kogoś w służbie zdrowia ten doskonale wie jaka jest prawda. Kasa musi się zgadzać… na wyższych stołkach.

 6. Pruszkowianko-Kanianka pisze:

  Tak mamy jak wybieramy. Zauważyłam że mieszkańcy naszych gmin nie przywiązują wagi do wyborów samorządowych. Teraz macie swoje PO i takie są efekty… Jeszcze tylko patrzeć jak jakąś inną placówkę wykończą. Z tego zasłynęli na szczeblu centralnym i to samo realizują lokalnie . A wy czego się spodziewaliście po POpaprańcach ???

  • Gość pisze:

   Za Po wynik finansowy szpitala był na plusie lub lekkim minusie natomiast za PiS i MWS jest na gigantycznym minusie.

   • Pruszkowianko-Kanianka pisze:

    nie prawda, proszę nie wprowadzać tu fałszywych informacji.
    Przeczytaj uważnie poniżej .
    To PO wyniszcza – j/n.

    • Gość pisze:

     Z cyframi się nie dyskutuje. Może warto aby ktoś w końcu przeprowadził kontrolę umów zleceń w szpitalu za ostatnie 5 lat?

  • kp pisze:

   ostatnie 4 lata to był pod patronatem PiS. Czy starostą nie był Gołoś i większość radnych to z jakiego ugrupowania.czy nie z PiS.Szczególnie „aktywne” dwie radne.

 7. Pracownik biurowy pisze:

  Czy ktoś może wreszcie zamknąć ten beznadziejny szpital?????

  • Pomyśl pisze:

   Rozumku, rozumku, chociaż mały! przybądź! Potrzebny jest od zaraz.

 8. Zez pisze:

  Szpital to nie ładny budynek a ludzie w nim pracujący a jak pracownicy dostają pomyje i zatrudnia się ruskich za miskę zupy to i jakość usług kiepska. PiS owski wojewoda dał kasę na remont a dla pracowników to już nic nie skapło. Dalej popierajcie prezesa kaczora i pamiętajcie „ciemny lud to kupi” W tvpis cały czas słychać że jest tak dobrze to pytam dlaczego jest tak żel. Wszystko drożeje Ale bankster premier dalej wciska kit ciemnemu ludowi a ciemniaki łykają. Już jest ponad BILON długu i dalej rośnie no ale prezes dalej rozdaje kasę ….

  • pruszkowiakowaty pisze:

   Hahahaaha. A może trylion albo kwadratylion? Co za gość 🙂

 9. Grabarz pisze:

  Nareszcie powstaną SOR i oddział pediatryczny, a o 4 rano od wiaduktu ustawi się kolejka chętnych do pracy lekarzy i ratowników medycznych. Nowym dyrektorem zostanie wybitny profesor medycyny, doctor honoris causa uniwersytetów z Ivy League regularnie publikujący w the Nature oraz Harvard Medicine Magazine. Nie mogę się doczekać!

 10. low pisze:

  e tam, podatnik zapłaci, po się nie przejmuje, zapewne ten dyrektor , jako geniusz zarządzania publiczną jednostką, wkrótce pojawi się jako szef innego szpitala, który podzieli los Wrzesinka

 11. Boo pisze:

  I co na to Prezydent P. Makuch, który sypie piach i wiesza hamaki na Glinkach? Może lepiej postarać się o dofinansowanie szpitala?

  • frusfan pisze:

   Przecież to jest szpital powiatowy. To starosta powinien się tym zająć a nie p. Makuch. Nie żebym jakoś bardzo cenił obecnego prezydenta miasta ale nie można na niego zrzucać wszystkiego co złe.

   • roma pisze:

    przecież Makuch nowe logo Pruszkowa zrobił, chłop r0bi co może, a przecież starostwo z prezydentem ściśle współpracuje, to nie ma się co dziwić,że tak jest

 12. Hopsik pisze:

  Bardzo dobrze, to nie był dobry dyrektor. Poza tym to bardzo niesympatyczny człowiek.

 13. pruszkowianka pisze:

  W Powiecie rządzi PO , rada Powiatu to PO-KO, Nie dziwni mnie więc że szpital się zadłużył.
  Tylko dlaczego nie poniesie za to odpowiedzialności dyrektor Sławatyniec ?!
  Czy wy też macie taką NIEODPOWIEDZIALNĄ pracę ?
  Różnica polega na tym, że Pan Sławatyniec nie przejmuje się zapewne w ogóle i już zapewne leży sobie na kocyku na Seszelach…

  • Mieszkaniec pisze:

   W Powiecie rządzi Rymuza. W poprzedniej koalicji z PiS zajmował się sprawami szpitala i mamy efekty jego rządów.

   • baba pisze:

    teraz Rymuza w koalicji z PO rządzi

  • Leon pisze:

   Zapewne przez te klika miesięcy rządów PO-KO doszło do tego zadłużenia :/ A Pana dyrektora (byłego) Sławatyńca, zatrudniły poprzednie władze, dla przypomnienia PiS.

   • miś pisze:

    To była koalicja PIS z MWS. Jesteś w wielkim błędzie PIS miał starostę a szpitalem rządził niejaki obecny starosta. I dyr to dobry jego znajomy.

    • Leon pisze:

     „Starosta jest kierownikiem starostwa powiatowego oraz zwierzchnikiem służbowym pracowników starostwa i kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz zwierzchnikiem ….”, art.35 ustawy o samorządzie powiatowym. Czyli to ówczesny starosta zatrudniał byłego już dyrektora.

    • Maro69 pisze:

     Jesteś niekompetentny i na dodatek używasz fałszywych argumentów. Dla Twojej informacji obecny Starosta Pan Rymuza rządził szpitalem, ale kolejowym na Żbikowie. Taka mała dygresja. Zanim się coś z siebie wypluje lepiej się upewnić czy mówi się prawdę.

     • Gość pisze:

      Jako wicestarosta, którym był w koalicji z PiS był odpowiedzialny za nadzór i kontrolę finansowa w szpitalu na Wrzesinie. Teraz odpowiedzialnośc przerzucil na członka zarządu, który nadzoruje szpital od pół roku. Rymuza powinien odpowiedzieć za brak odpowiedniego nadzoru nad szpitalem za 4 lata gdy jako wicestarosta współpracowal z pis

     • badura pisze:

      NIKT I NIGDY NIE POWIE WAM CAŁEJ PRAWDY. Wiem co piszę, napisałbym więcej ale wy i tak wierzycie w to co oni wam powiedzą. Jestem w tym temacie wiele lat i jeszcze byście się zdziwili jak was w BALONA robią. Pamiętajcie nie wszystko złoto co się świeci. A dla leon zapisy sobie życie sobie abyś choć znał 10% prawdy o tym jak jest naprawdę to byś był trochę szczęśliwszy a tak żyjesz w wirtualnej rzeczywistości. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i więcej PRAWDZIWYCH (choć bardzo trudno dostępnych informacji )

   • Mieszkaniec pisze:

    Poprzedni dyrektorem był Bragoszewski i za jego rządów szpital miał małe długi a czasami nawet mały plus. PiS zmienił dyrektora na p. Slawatynca i zaczęło się zadłużenie szpitala do obecnych (podobno) 16 milionów

    • mieszkaniec pisze:

     Każdy przecież to zauważył, trzeba było wywalić poprzedników by rządził ktoś z nadania jedynej słusznej partii, która za cel stawia sobie niszczenie wszystkiego, co zrobili inni… Panie Brągoszewski i spółka, wracamy!!!!!

  • Janinka pisze:

   Pan Sławatyniec nigdy się nie przejmował. A co do władzy to cóż, poprzednio był PIS i też nic z tym nie zrobił

 14. badura pisze:

  Nareszcie. Niech jeszcze poda się do dymisji ten z którego polecenia był ów dyrektor, któremu po odwołaniu ze stanowiska na Drzymały ratował ”tyłek” i prędziutko stworzył nowe stanowisko w szpitalu.

  • Bil pisze:

   Prędziutko? W której szkole tak uczą?

  • Gość pisze:

   Rymuza był w szpitalu specjalista ds. kontroli zarządczej. I takie są efekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły