Szpital Kolejowy otrzymał nowy aparat RTG

Pruszków

Placówka medyczna z Pruszkowa otrzymała nowoczesny sprzęt. Zakup ten był możliwy dzięki realizowanemu przez samorząd województwa mazowieckiego projektowi unijnemu.

Pruszkowski szpital otrzymał mobilny aparat RTG. To ogromne wsparcie dla placówki medycznej w czasie epidemii.

– Koronawirus nie odpuszcza, dlatego cały czas trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco monitorujemy sytuację w szpitalach. Zapotrzebowanie na nowoczesny i niezawodny sprzęt jest bardzo duże, stąd m.in. nasza decyzja o zakupie przenośnych aparatów rentgenowskich – informuje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Taka aparatura w dobie COVID-19 ogranicza przemieszczanie się pacjentów po szpitalu, tym samym minimalizując ryzyko rozprzestrzeniania wirusa – dodaje.

Do Szpitala Kolejowego w Pruszkowie trafił aparat RTG marki Samsung model GM 85. To kompaktowe, nowoczesne oraz lekkie urządzenie. Jego atutem z pewnością jest niewielki rozmiar. Personel medyczny bez problemu będzie mógł go przetransportowywać w windzie oraz przemieszczać się z nim przez wąskie korytarze do sal chorych. Sprzęt ma wytrzymałą baterię. Pełne ładowanie aparatu RTG trwa tylko 4 godziny i wystarcza na cały dzień pracy urządzenia. Sprzęt wykonuje doskonałej jakości obrazy i posiada regulację dostosowującą promieniowanie do wieku pacjenta. Nowy aparat może być przydatny również w diagnostyce chorób dzieci. Sprzęt posiada funkcję Remote View, dzięki której lekarze mogą mieć na bieżąco dostęp do obrazu za pośrednictwem Internetu. Z pewnością opcja ta jest szczególnie pożądana na oddziałach Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i w salach operacyjnych.

Dzięki nowemu sprzętowi z pewnością większość lekarzy będzie mogło szybciej postawić trafną diagnozę i pomóc swoim pacjentom.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Szpital Kolejowy otrzymał nowy aparat RTG”

 1. zgred pisze:

  Pięknie. Lepiej byłoby gdyby w mieście tej wielkości był jeden szpital. Zyskałaby jakość leczenia.
  A jak tam „park sztywnych” w Kolejowym. Czy dalej w kiosku od ulicy. Pamiętam paręnaście lat temu latem zmarli w ilości 3-4 leżeli w budzie do której wejście od ulicy otwarte, żadnego pilnowacza. Wchodziły stare baby, najwyraźniej dalsza rodzina, i komentowały wygląd nieboszczyka. Taki polski obrazek.

 2. Xxxx pisze:

  Tu nawet nowy sprzęt nie pomoże jeżeli chęci używania jakiegokolwiek sprzętu brak. Wiem co mówię bo sama doświadczyłam „pracy” pielęgniarek i lekarzy na chirurgii. Żenada

 3. Szymek pisze:

  Takie wiadomości jak ta tylko utwierdza ją mnie w przekonaniu że daleko nam do zachodu. Święto bo szpital dostał sprzęt który już dawno powinien tam być.dramat

 4. Polka pisze:

  Dlaczego nie podajcie danych dotyczących szczepień przeciw covid w Pruszkowie?

 5. Anonim pisze:

  Myślałem że Lewandowski

  • paca pisze:

   Trwają zakulisowe rozmowy czy nie kupiłby całego Pruszkowa. Nie byłoby problemu kto odpowiada za to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły