Szlachetna Paczka dotrze do potrzebujących pruszkowian

Pruszków

W ten weekend odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. Darczyńcy dostarczą do specjalnych magazynów wcześniej przygotowane prezenty i przekażą je wolontariuszom, ci z kolei udadzą się z paczkami do potrzebujących rodzin.

Szlachetna Paczka organizowana jest na terenie Pruszkowa po raz szósty. W tym roku miejscowi wolontariusze odwiedzili ponad 70 domów! Spośród dużej grupy rodzin wytypowano aż 24, do których trafi pomoc. W ramach akcji każdy darczyńca przygotowuje paczki z myślą o konkretnych osobach (rodzinie), dzięki czemu ma świadomość do kogo trafi pomoc.

W ramach tej akcji rodziny otrzymują znacznie więcej niż tylko pomoc materialną. – Co prawda Szlachetna Paczka ma wymiar materialnej pomocy, ale rodziny dostają o wiele więcej, coś co nie jest przeliczalne na pieniądze czyli serce, dobre życzenia oraz sygnał, że nie są same – powiedziała Małgorzata Kowalska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z Pruszkowa.

Przez cały najbliższy weekend do magazynu zlokalizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie darczyńcy dowozić będą przygotowane przez siebie paczki. Będzie on otwarty w godzinach 9.00-18.00.

Warto podkreślić, że wszystkie wytypowane rodziny „znalazły” swoich darczyńców. A nie zawsze tak się dzieje, bo w Polsce nadal są takie rejony gdzie liczba rodzin potrzebujących jest więcej niż osób chętnych do okazania pomocy. Dlatego uruchamiane są tzw. magazyny zastępcze, które umożliwiają ludziom o dobrych sercach przekazywanie darów dla rodzin oddalony o wiele kilometrów. Taki magazyn znajduje się w Warszawie. Można tam przekazywać paczki, nawet jeśli w danym województwie nie wybrało się rodziny. Paczki zostaną przewiezione do rodzin w potrzebie nawet na drugi koniec Polski. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.