Szkoły z powiatu grodziskiego z fotowoltaiką. Zespół Szkół przy Piasta zostanie ocieplony.

Grodzisk Maz.

W maju grodziskie starostwo opublikowało ogłoszenie o przetargu na instalacje fotowoltaiczne i termomodernizację szkół. Wiemy, kto zgłosił się do wykonania tego zadania.

Zadanie zostało podzielone na dwie niezależne części. Dzięki temu do postępowania mogły przystąpić mniejsze, lokalne firmy.

Pierwsza część to wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu sześciu szkół. Montaż zostanie przeprowadzony na: Zespole Szkół przy ul. Kilińskiego 21, Zespole Szkół nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury, Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 przy ul. Kilińskiego 8c. Fotowoltaika pojawi się także na Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Żyrardowskiej 48, Zespole Szkół nr 1 i nr 2 w Milanówku.

Część druga to ocieplenie budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Piasta 14 w Milanówku. Obiekt zyska nową elewację. Kolorystyka będzie uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Warszawie. Ponadto wymieniona zostanie nawierzchnia schodów wejściowych oraz okna, a także drzwi zewnętrzne.

Na wykonanie każdej z części wykonawcy mają po pół roku od podpisania umowy. Starostwo na ten cel przeznaczyło: 900 tys. zł na fotowoltaikę oraz 1,95 mln zł na ocieplenie milanowskiego Zespołu Szkół przy Piasta. Projekt będzie sfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Do przetargu przystąpiło pięć firm. Tylko jedna – Opol-ska sp. z o.o. sp. k. z Opola – zaoferowała wykonanie obu części za kwotę ponad 2,6 mln zł (926 tys. zł – część I, prawie 1,7 mln zł – część II). Oferty na I część zadania złożyły dwie firmy: Ozebud Sp. z o.o. z Warszawy (za 440 tys. zł) oraz Atum Energy Sp. z o.o. z Łodzi (za 605 tys. zł). Do wykonania II części zgłosiły się też dwie firmy: Kozłowski Dariusz WIG-DAR z Grodziska Mazowieckiego (za ponad 1,4 mln zł) i ARBUD INVETMENT sp. z o.o. (za ponad 1,3 mln zł). Wszystkie przedsiębiorstwa na swoje prace dały 48-miesięczną gwarancję. O dalszym ciągu tego przetargu będziemy Was informować.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.