Szkolne inwestycje zgodnie z planem

Grodzisk Maz.

Trwa budowa nowego skrzydła grodziskiej „dwójki”, hali sportowej przy szkole nr 5 w Grodzisku, a lada chwila magistrat ogłosi przetarg na budowę siedziby podstawówki we wsi Szczęsne. – Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Budowa nowego skrzydła w „dwójce” rozpoczęła się w ubiegłym roku. Nowa część placówki będzie miała powierzchnię prawie 2 tys. m.kw, pomieści 11 sal klasowych, szatnie, toalety, pokoje nauczycielskie oraz pokój dyrekcji. Zgodnie z planem dzieci wejdą do nowej części szkolnej już na początku 2020 r. Czy ten termin zostanie dotrzymany? Wszystko wskazuje, że zarówno uczniowie jak i rodzice mogą być spokojni. – Wszystko idzie bardzo dobrze. Zarówno jeśli chodzi o szkołę nr 2, jak i nr 5. Chciałbym też podkreślić, że kończymy projektowanie szkoły w wsi Szczęsne. Po zakończeniu projektu natychmiast będziemy ogłaszać przetarg – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Przy wspomnianej „piątce” trwa budowa hali sportowej. Obiekt powstaje od strony zabudowań znajdujących się przy ul. Składowej. Znajdzie się w nim sala gimnastyczna o wymiarach pola do gry 30 na 24 metry. Dodatkowo powstanie tu zaplecze składające się z małej sali do ćwiczeń (100 m kw.), trybuny dla 50 kibiców, dwóch szatni oraz zaplecza socjalnego. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed końcem tego roku.

Z kolei w miejscowości Szczęsne budowa dopiero się rozpocznie. Nowa szkoła ma przyjąć 800 uczniów i wychowanków, którzy będą uczęszczać do 32 oddziałów. Zakładana maksymalna liczba uczniów w jednej klasie to 25. Powstanie tam 8 oddziałów przedszkolnych dla dzieci 3-6 letnich (łącznie dla 200 wychowanków) i 24 oddziały szkolne (łącznie dla 600 uczniów).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Szkolne inwestycje zgodnie z planem”

  1. WGM24 pisze:

    Szkoda tylko, że w niektórych częściach gminy się inwestuje, a o niektórych zapomina całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły