Szkółka piłkarska Legii od kwietnia w Brwinowie

Brwinów

Stało się! W gminie Brwinów powstanie pierwsza poza Warszawą szkoła piłkarska Legia Soccer School. – Cieszę się, że Brwinów zyskuje w ten sposób nowe możliwości szkolenia sportowego najmłodszych – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Klubu piłkarskiego jakim jest Legia Warszawa nie trzeba nikomu przedstawiać 11-krotny Mistrz polski i 17-krotny zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski stawia na szkolenie młodych. W tym celu do życia powołano Fundację Legia Soccer School, która już dziś prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu stołeczny klub jest w stanie wyłowić młode talenty, które z czasem będą mogły zasilić drużynę. Obecnie szkoły piłkarskie Legii działają w czterech lokalizacjach na terenie Warszawy. Jednak od kwietnia Legi Soccer Schools zawita również do… Brwinowa.

Warto tu wspomnieć, że LSS to niejedyny projekt stołecznego klubu, który będzie działał w Brwinowie. – W kwietniu 2015 r. na terenie gminy Brwinów powstał jeden z pierwszych poza Warszawą ośrodków treningowych w ramach projektu „Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa”. Wspólnie z gminą Brwinów oraz klubem BKS Naprzód podjęliśmy starania, dzięki którym otworzymy ośrodek Piłkarskich Szkół Legii Warszawa – także pierwszy poza stolicą. Bardzo się cieszymy z podpisania umowy i wierzymy, że nasze wspólnie działania doprowadzą do rozwoju sportu w gminie i okolicy – dodaje Ernest Waś, dyrektor wykonawczy Legia Soccer Schools.

Zajęcia piłkarskie będą odbywały się trzy razy w tygodniu na boisku znajdującym się przy Zespole Szkół nr 1. Wiosna i latem dzieci będą poznawać tajniki sztuki piłkarskiej na świeżym powietrzu. Jesienią i zimą na „murawę” przy ZS1 przykryje ogrzewany „balon”. Na takim rozwiązaniu skorzysta brwinowski zespół szkół, bowiem uczniowie w trakcie lekcji wychowania fizycznego będą mogli korzystać z krytego boiska nieodpłatnie. Popołudniami i wieczorami na krytym boisku trenować będą młodzi adepci piłki nożnej.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.