Szkoła w Ładach „rozrasta się”

Raszyn

W Ładach powstaje kompleks oświatowy z prawdziwego zdarzenia. Prace na budowie trwają, wszyscy z niecierpliwością czekają na efekt końcowy.

O rozbudowie szkoły mówiło się długo, ale na start prac trzeba było czekać. Już na etapie projektowym pojawiły się problemy z wykonawcą zadania. Dopiero trzeba firma przygotowała wszystkie niezbędne dokumenty. Gmina czekała również na nowelizację ustawy o zamówieniach publicznych, co wpłynęło na czas ogłoszenia przetargu na rozbudowę placówki. W końcu udało się. Rok temu wykonawca wszedł na plac budowy.

W ramach inwestycji zaplanowano wybudowanie hali gimnastycznej, sali widowiskowej, nowej części budynku szkoły oraz czteroodziałowego przedszkola. Wykonawca ma „ręce pełne roboty”. – Prace są na etapie kładzenia tynków oraz wykładzin w łazienkach. Ale jak to na budowach – w jednym miejscu kładzie się glazurę, a w drugim stawia się mury. Obiekt jest tak usytuowany, że niektóre elementy trzeba było wykonywać później, żeby mieć dostęp ciężkim sprzętem do elementów budowanych we wcześniejszych fazach – mówił podczas ostatniej sesji rady gminy Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

Dużych nakładów pracy wymaga również boisko. –  W obecnej chwili robimy ostatnie elementy budowlane, czyli halę sportową i halę widowiskową. Najbardziej widoczną częścią inwestycji jest boisko sportowe, przy którym wykonano ogromne prace odwadniające. Ten element był dość doświadczony o wody opadowe i wysoki poziom wód gruntowych. Z tym walczymy. Wykonawcą jest doświadczona firma i myślę, że poradzi sobie z tym zadaniem – tłumaczy Andrzej Zaręba.

Inwestycja powinna być gotowa w lipcu 2018 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.